Nur Younis
De Spaanse Nur Younis kan niet ophouden met glimlachen. Alles vindt ze te gek aan haar overstap naar Rotterdam: haar studie Management of International Social Challenges, haar huisgenoten in het Hattagebouw, de mensen die ze tegenkomt tijdens het hardlopen.
Nur blijft tijdens de kerst in Rotterdam. Ze was nooit eerder alleen met de feestdagen. Normaal brengt ze de tijd door met familie uit heel Spanje.
Maar denk niet dat de 19-jarige Nur Spanje niet mist. Als begint over dat je Madrid wel eens wilt bezoeken, beginnen de ogen van Nur te fonkelen. Er volgt dan al heel snel een reeks tips, van fijne restaurants tot mooie musea die ze je echt van harte aanbeveelt.
Paul Hartwig
De Duitse Paul Hartwig heeft kerst altijd gevierd met zijn familie in Duitsland. Ook dit jaar gaat hij terug, maar het ziet er allemaal wel wat anders uit.
Paul ziet het wandelinterview als een kans net zoveel vragen te stellen als te beantwoorden. Want hoe krijg je nou later een leuke baan? Hij is al veel met die toekomst bezig, maar ook de huidige tijd speelt een rol.
Svenja Hessberg
De 19-jarige Svenja Hessberg komt uit Meinerzhagen, ‘een piepklein plaatsje net een uur rijden vanaf Keulen’. Nog kan ze niet geloven dat ze is toegelaten tot de Internationale Bachelor Communication and Media.
“Kerst nemen we in Duitsland erg serieus. Kerstmarkten spelen daar een enorme rol in”, vertelt Svenja Hessberg en ze legt duidelijk de nadruk op het woord ‘enorme’. De kerstmarkten gaan niet door, dus ze moet het zonder de kramen met glühwein en gekaramelliseerde amandelen doen.
Svenja vertelt dat ze bij een voorstelrondje met medestudenten alleen gedeeld heeft dat ze van koffie houdt. “Anderen hadden allemaal eigen blogs of magazines, en ik zei alleen dat ik van koffie hou! Ik kon wel door de grond zakken.”
Alexandra Pop
Alexandra heeft nog geen seconde spijt van haar verhuizing uit Roemenië. Zelfs als Nederland in een lockdown gaat en ze helemaal niet meer naar buiten mag. De nieuwe omgeving, mensen en studie, het voelt aan als een avontuur.
Kerstmis voelt nog heel ver weg voor Alexandra Pop (18) . De stress van de tentamens, en het steeds weer vastlopende statistiekprogramma overheerst nog.
Even teruggaan naar Boekarest voor de doop van je broertje. Dat was het plan van de 19-jarige Alexandra Pop. Haar gloednieuwe vriend kon wel mee, want ze zou er maar een week zijn. Tot haar oma corona kreeg, en haar moeder, en haar zus, en ook zijzelf. Weken zaten Alexandra en haar vriend binnen in het appartement met haar moeder en zus.
Klaar voor de zomer, klaar met deadlines, tentamens en colleges. Veel studenten zijn klaar het academisch jaar van 2020/2021. EM volgde vier internationale eerstejaars tijdens dit ongewone studiejaar. Hoe gaat het met Nur, Alexandra, Paul en Svenja nu de tentamens voorbij zijn en de samenleving weer opent?