Inspectie wil opheldering over declaraties Erasmus Universiteit

De Onderwijsinspectie vraagt vier universiteiten, waaronder de Erasmus Universiteit, om opheldering over declaraties van bestuurders. Dat meldde RTL Nieuws donderdagmiddag.
De accountant van de universiteit heeft bij de controle van de jaarrekeningen over 2013 en 2014 tekortkomingen ontdekt bij de naleving van de declaratievoorschriften. En de Onderwijsinspectie wil weten of die onzorgvuldigheden ook gelden voor declaraties van en vergoedingen aan bestuurders.
'Zorgvuldig uitzoeken'
Eenzelfde vraag is voorgelegd aan de Universiteit Utrecht, Universiteit Leiden en Universiteit Twente en vier hogescholen. De drie universiteiten laten aan RTL Nieuws weten dat de fouten niet zijn gemaakt bij de declaraties van bestuurders.
In Rotterdam is het nog niet duidelijk of de onzorgvuldigheden ook gelden voor de declaraties van het College van Bestuur. “We willen dit eerst zorgvuldig uitzoeken”, zegt persvoorlichter Jacco Neleman. De Erasmus Universiteit moet de Onderwijsinspectie medio juni duidelijkheid verschaffen over de declaraties van bestuurders.
Lees meer over declaraties van bestuurders in het hoger onderwijs
- Inspectie: vier universiteiten moeten declaraties uitleggen
- Bonnetjesonderzoek RTL naar College van Bestuur
Meest gelezen
-
Afspraken over internationale studenten zijn nu officieel vastgelegd
Gepubliceerd op:-
Internationalisering
-
Onderwijs
-
-
Op zoek naar Woudensteins wildlife met natuurexpert Jacob Molenaar
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
Hoe EM met talent en teamwerk in een prijzenfestival terechtkwam
Gepubliceerd op:-
Hoofdredactioneel commentaar
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Bestuur
-
Kritiek op academic powerhouses: ‘Een universiteit is geen energiecentrale’
Gepubliceerd op:-
Bestuur
-
-
College van Bestuur steunt fusiewens instituten ISS en IHS
Gepubliceerd op:-
Bestuur
-