Direct naar inhoud

Advertentie

Advertentie Studentendrukwerk

Ruim duizend tentamentafeltjes naar oude sporthallen

Gepubliceerd op:

Het oude sportgebouw wordt verbouwd tot tentamenlocatie. Sinds de opening van het nieuwe sportpand staat het gebouw grotendeels leeg. De aannemer begint op 1 oktober met de verbouwing. De oplevering is naar verwachting in april 2023.

Dit is wat studenten vanaf april 2023 kunnen verwachten als ze tentamens hebben.

Afbeelding door: Erasmus Universiteit Rotterdam

Nu zit de tentamenhal nog op de begaande grond het Van der Gootgebouw. Door renovatie- en bouwplannen in dat gebouw is een verhuizing noodzakelijk, zegt een woordvoerder van de Erasmus Universiteit. Van der Goot zal gerenoveerd worden en ernaast komt waarschijnlijk nieuwbouw voor studentenhuisvesting. In 2026 moet het weer rustig zijn rond het pand, dan verhuist de tentamenlocatie terug.

Verbouwing

Alleen de squashbanen in het oude sportgebouw blijven zoals ze zijn én blijven in gebruik. De sportzalen, enkele gangen, de voormalige kantine en ook een aantal kleedruimtes worden verbouwd. Het moet 1225 digitale tentamenplekken opleveren.

Voordat het mogelijk is om tentamens af te nemen in het sportgebouw zijn er allerlei aanpassingen nodig. Doordat toetsing tegenwoordig veelal via Chromebooks verloopt, zijn veel extra stroompunten nodig. Daarvoor is bekabeling nodig. Ook worden er wifiversterkers geïnstalleerd. Om het gebouw toegankelijker te maken, komt er een extra lift. De systemen voor ventilatie, koeling, verlichting, inbraakpreventie en brandveiligheid hebben ook een update nodig.

Als de tentamenzaal naast Van der Goot weer opent, zal het oude sportgebouw gesloopt worden.

De redactie

Reacties

Reacties zijn gesloten.

Advertentie

Advertentie Studentendrukwerk