Het ei van Erasmus
In ‘Het Ei van Erasmus’, de podcast van Erasmus Magazine, onderzoeken Dore van Duivenbode en Inge Janse hoe wetenschappers hun ontdekkingen doen – en wat hun werk betekent voor jou en mij.

Liesbeth van Rossum (hoogleraar aan het Erasmus MC) onderzoekt als internist-endocrinoloog onder meer overgewicht en stress. In deze editie van de podcast ‘Het Ei van Erasmus’ praten we met haar over de relatie tussen die twee. Want wie denkt dat je met wat minder eten en meer sporten slank wordt en blijft, komt bedrogen uit.
Lees meer
-
Het ei van Erasmus – #1 Liesbeth van Rossum over stress
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
Pearl Dykstra is hoogleraar Empirische sociologie en doet onderzoek naar eenzaamheid. Daar bestaan nogal wat mythes over, zoals dat het alleen bij ouderen voorkomt of dat je altijd eenzaam bent als je alleen bent. Maar wat haar echt irriteert, is dat eenzaamheid vaak verkeerd wordt bestreden, terwijl het nog ongezonder voor je is dan drank en drugs.
Lees meer
-
Het ei van Erasmus – #2 Pearl Dykstra over eenzaamheid
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
Chris Roorda is een activistische onderzoeker bij DRIFT, het onderzoeksbureau aan de Erasmus Universiteit. Daar bestudeert hij de mogelijkheden van een transitie naar een duurzame, fossielvrije samenleving. Komen we ooit uit de impasse als we eigenlijk willen doorleven, zoals we nu doen?
Lees meer
-
Het ei van Erasmus – #3 Chris Roorda over een fossielvrije samenleving
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
Meest gelezen
-
Lydia viert dertig jaar kapperszaak op de campus: ‘Ze is de lijm van onze gemeenschap’
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Mensen maken soms onvoorspelbare keuzes, weet Dominic van Kleef
Gepubliceerd op:-
Verslonden
-
-
Steeds minder grootverdieners in het hoger onderwijs, meeste topsalarissen in Rotterdam
Gepubliceerd op:-
Campus
-