Universiteiten openen academisch jaar met online festival
De opening van het academisch jaar trekt traditiegetrouw volle zalen. Maar nu het aantal coronabesmettingen weer oploopt, voelen de universiteiten er weinig voor om grote aantallen bezoekers in één ruimte te plaatsen.

Ahmed Aboutaleb was ook in 2019 aanwezig bij de Opening van het Academisch Jaar.
Afbeelding door: Ronald van den Heerik
Gelukkig kan er digitaal een heleboel, aldus universiteitenvereniging VSNU. De veertien universiteiten slaan dit jaar de handen ineen en houden op maandag 31 augustus een online openingsfestival, compleet met blokkenschema van de line-up. Vanzelfsprekend zal er veel worden stilgestaan bij de impact van de coronacrisis.

Het blokkenschema voor het online festival.
Afbeelding door: VSNU
In gesprek
Zo verwelkomt de Erasmus Universiteit burgemeester Ahmed Aboutaleb, die deze zomer de Rotterdamse studentenverenigingen ontbood na een toenemend aantal besmettingen onder hun leden. De Open Universiteit gaat in gesprek met Veiligheidsberaad-voorzitter Hubert Bruls. Hij stak in april een stokje voor onterechte coronaboetes in studentenhuizen.
Ook politiek Den Haag draagt zijn steentje bij aan het festival. Onderwijsminister Van Engelshoven is te gast bij de Radboud Universiteit, de TU Eindhoven heeft staatssecretaris Van Veldhoven (Infrastructuur) uitgenodigd en minister Kaag (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) schuift aan bij de Rijksuniversiteit Groningen.
Meespelen
De TU Delft houdt het lekker mysterieus met een online spel. Voor nieuwsgierigen is er alvast een teaserfilmpje, waarin de camera kijkers onder begeleiding van opzwepende muziek over de uitgestorven campus naar een mythisch uitziende poort leidt. Een klok telt af: nog 10 dagen totdat de poort opengaat… Wie meespeelt, maakt kans op een TU Delft-capuchontrui.
Overigens zal niet iedereen in hoger onderwijsland de opening thuis op de bank vieren. De vakbonden en WOinActie organiseren die dag een fietsprotest om aandacht te vragen voor het hoge aantal onderzoekers en docenten met een flexcontract.
De redactie
Meest gelezen
-
RSC/RVSV beschuldigd van poepactie met studentenhuizen in Utrecht
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Veel meer meldingen bij vertrouwenspersonen, ook complexere zaken
Gepubliceerd op:-
Veiligheid
-
-
EM TV newsflash: Porno in het Paviljoen, geen gezamenlijke Eurekaweek en de hoogste rente in jaren
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Bestuur
-
Medewerkers kunnen straks met nieuwe risicowijzer zelf inschatten of samenwerking gevoelig is
Gepubliceerd op:-
Bestuur
-
-
Universiteiten willen nog meer samenwerken met Defensie
Gepubliceerd op:-
Bestuur
-
Politiek
-
-
Collegevoorzitter over powerhouses: ‘Als we niets doen, lopen we tegen een muur aan’
Gepubliceerd op:-
Bestuur
-