Universiteit onderneemt juridische stappen tegen asbestbedrijf
De Erasmus Universiteit gaat juridische stappen ondernemen tegen het asbestbedrijf dat aanvankelijk de sanering van de luchtbrug aan het K.P. van der Mandeleplein uitvoerde. Dat bedrijf stopte om onbekende redenen halverwege met de sanering, en liet daarbij de werkplaats vervuild achter.

De ingepakte luchtbrug tussen het Erasmusgebouw en het Tinbergengebouw aan het K.P. van der Mandeleplein.
Afbeelding door: Tessa Hofland
Om welk bedrijf het gaat en waarom het halverwege stopte met de sanering wil de universiteit vanwege de juridische afhandeling niet zeggen. Het bedrijf AOR uit Ridderkerk nam de sanering op 12 juli over en ontdekte asbest op drie plaatsen in de directe omgeving van de loopbrug. Op één van die plekken werd de veiligheidsnorm overschreden. Vervolgens werd op 14 juli het plein afgesloten voor het publiek en het asbest verwijderd.
Sindsdien is op zes plaatsen bij de loopbrug de lucht continu gemonitord. Daaruit bleek dat de lucht veilig is om in te ademen. Na komend weekend zullen het plein en de uitgangen van de gebouwen rond het plein waarschijnlijk weer open gaan.
De redactie
-
Elmer SmalingAdjunct-hoofdredacteur
Meest gelezen
-
Houten ‘Berlijnse muur’ verbergt buitenkant Exam Centre
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Afspraken over internationale studenten zijn nu officieel vastgelegd
Gepubliceerd op:-
Internationalisering
-
Onderwijs
-
-
Op zoek naar Woudensteins wildlife met natuurexpert Jacob Molenaar
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Campus
-
Houten ‘Berlijnse muur’ verbergt buitenkant Exam Centre
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Kabinet wil kennis en innovatie voor de krijgsmacht
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
Wetenschap
-
-
Last-minute tentamenwijzigingen door hittegolf: ‘Ik hoorde het pas om 21 uur’
Gepubliceerd op:-
Campus
-
Onderwijs
-