Rector Radboud Universiteit stapt per direct op
Rector Han van Krieken van de Radboud Universiteit treedt vervroegd terug. Onlangs werd bekend dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan seksueel grensoverschrijdend gedrag. Van Krieken wordt ook geen interim-voorzitter van universiteitenvereniging UNL.

Rector magnificus Han van Krieken van de Radboud Universiteit stapt per direct op.
Afbeelding door: Facebookpagina Radboud Universiteit
Afgelopen weekend berichtte De Gelderlander dat Han van Krieken in 2017 opmerkingen had gemaakt tegen een medewerkster die volgens een externe commissie als seksueel intimiderend konden worden ervaren. Nadat een klacht van de betreffende vrouw gegrond was verklaard, kreeg de rector daarvoor een waarschuwing. De universiteit hield het voorval stil. Via de krant kwam het nieuws, zes jaar later, toch naar buiten.
Universiteitsmedium VOX meldt woensdag dat Van Krieken per direct is opgestapt als rector en niet pas op 17 oktober, als de Radboud haar jubileum viert. “Ik ben me ervan bewust dat de ontstane situatie een feestelijke viering van het 100-jarig bestaan in de weg staat”, schrijft hij op de site van de universiteit.
Van Krieken ziet om dezelfde reden ook af van het interim-voorzitterschap van universiteitenvereniging UNL. Die zoekt sinds het vertrek van Pieter Duisenberg naar een nieuwe voorzitter.
Lees meer
-
De universiteit heeft weinig zicht op seksueel grensoverschrijdend gedrag onder studenten
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
De redactie
Meest gelezen
-
College van Bestuur zet regelmatig AI in voor speeches en LinkedIn-posts
Gepubliceerd op:-
Bestuur
-
Kunstmatige intelligentie
-
-
TU Delft mag vrouwen niet voortrekken bij selectie voor opleidingen
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
-
Haatcampagnes en politieke druk: KNAW wil wettelijke bescherming van academische vrijheid
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Nieuws
-
Troonrede: ‘Er moet ruimte zijn voor buitenlandse studenten en kenniswerkers’
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
-
Nieuwe tentoonstelling Hadassah Emmerich in Erasmus Gallery toont kleurrijk vervolg op muurkunst in Langeveld
Gepubliceerd op:-
Campus
-
Nieuws
-
-
Universiteit rapporteert datalek in medewerkersonderzoek
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-