Proctoring bij UvA-tentamens blijft nog even toegestaan
Een jaar geleden won de UvA het kort geding dat studentenraden hadden aangespannen. Volgens de voorzieningenrechter had de UvA de medezeggenschap niet vooraf om toestemming hoeven vragen en was het gebruik van de anti-spieksoftware bovendien niet in strijd met privacywet AVG.

Afbeelding door: Rachel Sender
Vandaag heeft het Gerechtshof Amsterdam die uitspraak in hoger beroep bevestigd. De rechters stellen dat er vorig jaar onvoldoende aanleiding was om proctoring aan de UvA te verbieden, en nu ook niet: het massaal bezoeken van universiteitsgebouwen voor tentaminering is nog altijd niet mogelijk.
Maar dat kan zomaar anders worden, als de coronacrisis voorbij is: “Indien de noodzaak van online tentaminering komt te vervallen, dan ontstaat wel een geheel ander debat dan thans is gevoerd.”
Studentleden van de Universiteitsraad in Rotterdam overwegen ook een rechtszaak tegen de Erasmus Universiteit vanwege proctoring. Ze zijn daar de afgelopen maanden over in onderhandeling met het College van Bestuur.
Lees meer
-
Nieuwe commissie moet universiteit uit proctorcrisis halen
Gepubliceerd op:-
Universiteitsraad
-
De redactie
Meest gelezen
-
Agent had politiehond niet mogen inzetten tegen Nijmeegse student, vindt OM
Gepubliceerd op:-
Bij de buren
-
-
U-raad: Voorstel huisregels perkt demonstratierecht in
Gepubliceerd op:-
Protest
-
-
Universiteitsraad en Erasmus Magazine moeten elkaar scherp houden
Gepubliceerd op:-
Hoofdredactioneel commentaar
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in Nieuws
-
Student op de kieslijst: Finn wil een veiliger nachtleven en betaalbare studentenkamers
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
-
Hogere studieschuld door toeslagenaffaire; minister opent telefoonlijn
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
-
Jacco van Sterkenburg is de nieuwe Chief Diversity Officer
Gepubliceerd op:-
Campus
-
Nieuws
-