Veel EUR-studenten met slechte internetverbinding of zonder webcam
Een op de vijf studenten heeft een slechte tot zeer slechte internetverbinding. Dat blijkt uit een enquête van de Universiteitsraad onder ongeveer duizend EUR-studenten. De raad maakt zich zorgen dat niet alle studenten het online onderwijs goed kunnen volgen.

Afbeelding door: Aysha Gasanova
Uit het onderzoek, waar voornamelijk studenten van de Erasmus School of Economics, de Rotterdam School of Management en de Erasmus School of Law hebben meegedaan, blijkt dat 17 procent zegt een redelijk slechte verbinding te hebben. 2 procent heeft het over een extreem slechte verbinding.
Thuistentamens
Bovendien heeft volgens het onderzoek 18 procent van de studenten geen webcam, terwijl dat vereist is voor veel thuistentamens. Bij het Erasmus University College zijn bijvoorbeeld 22 tentamens afgenomen waarbij de studenten gedurende het hele tentamen gefilmd werden.
Mocht de universiteit eerder dan verwacht weer beginnen met fysieke colleges, dan moeten veel studenten zorgen dat ze snel weer terug zijn. 19 procent verkeert momenteel namelijk in het buitenland, zo blijkt uit de enquête.
Lees meer
-
‘Vlekkeloos verloop’ 22 thuistentamens EUC, maar nog vraagtekens bij privacy
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
Toiletbezoek
Studenten geven in het onderzoek aan zich zorgen te maken over privacy, valsspelende medestudenten en dat tentamens moeilijker zullen zijn dan normaal. Daarnaast vragen ze zich af hoe het zit met toiletbezoeken tijdens tentamens.
Aan het onderzoek deden 936 studenten mee, terwijl er 4883 studenten waren benaderd.
Lees meer
-
Onderwijs en tentamens ‘in principe’ online tot 1 juni
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
De redactie
-
Elmer SmalingRedacteur
Meest gelezen
-
Onderwijsraad hekelt ‘eenzijdige’ blik op welzijn van studenten
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
First Philosophy: een filosofiepodcast voor beginners én gevorderden
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
-
Voedsel- en Warenautoriteit sprak de Erasmus Universiteit aan over rookverbod
Gepubliceerd op:-
Campus
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in onderwijs
-
First Philosophy: een filosofiepodcast voor beginners én gevorderden
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
-
Hoogleraar en studenten nomineren Khartoum Aid Kitchen voor de Nobelprijs voor de Vrede
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
-
Aangepaste wet internationalisering gaat naar Raad van State
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-