Direct naar inhoud

Advertentie

Advertentie Studentendrukwerk

Nederland verwelkomt nieuwe ‘Erasmusschildwesp’

Gepubliceerd op:

Biologiestudente Eva Drukker uit Wageningen vond het beestje afgelopen zomer op de achtste verdieping van het Erasmus MC. Ze werkte mee aan een onderzoek van het Natuurhistorisch Museum Rotterdam naar biodiversiteit op groene daken. Toevallig werd de wesp dus bij de ‘buren’ gevonden.

De Erasmusschildwesp.

Afbeelding door: Kees van Achterberg

Het was niet meteen duidelijk hoe belangrijk de vondst was. Het insect is maar vier millimeter groot, en lijkt eigenlijk meer op een mier. Na maandenlang onderzoek werd uiteindelijk bekend dat het een type schildwesp is die nog nooit eerder in Nederland is gezien.

De nieuwe ontdekking is nu al te bekijken in het Natuurhistorisch Museum Rotterdam. Of het insect ook echt vernoemd wordt naar Erasmus is nog niet bekend, net als wat het beestje te zoeken had op het dak van het ziekenhuis.

De redactie

Reacties

Reacties zijn gesloten.

Advertentie

Advertentie Studentendrukwerk