OM eist dertig jaar celstraf en tbs tegen Fouad L.
De officier van justitie eiste donderdag dertig jaar celstraf en tbs tegen Fouad L. De voormalig geneeskundestudent staat terecht voor de moorden op zijn buurvrouw Marlous, buurmeisje Romy en docent Jurgen Damen, brandstichting en bedreigingen in het Erasmus MC.

Afbeelding door: Elmer Smaling
Fouad L. stond deze week terecht voor de gebeurtenissen op 28 september 2023. L. doodde in het Erasmus MC docent Jurgen Damen, stichtte brand in het Onderwijscentrum en bedreigde meerdere mensen. Eerder op de dag had hij zijn buurvrouw Marlous en haar 14-jarige dochter Romy gedood en brandgesticht in zijn eigen huis.
L. studeerde Geneeskunde en had alle punten voor zijn bachelor gehaald. Zijn diploma werd door de opleiding op pauze gezet en de opleiding eiste dat hij een onderzoek zou ondergaan bij een psychiater. Op dat moment waren er al zorgen over L. Hij veroorzaakte overlast bij zijn buren, was veroordeeld voor dierenmishandeling en had een alcoholverslaving.
Verminderd toerekeningsvatbaar
Donderdag sprak de officier van justitie de strafeis uit: dertig jaar gevangenisstraf en tbs. Levenslang is volgens de officier geen passende eis, omdat er dan geen tbs mogelijk is.
Volgens de officier van justitie begon L. ‘de operatie’ een half jaar van tevoren te plannen. In de rechtbank werden donderdag beelden getoond van de bewuste dag. Daarop is onder andere te zien hoe L. het Gk-gebouw binnenloopt via de personeelsingang en hoe hij rondloopt in het Onderwijscentrum.
Volgens deskundigen van het Pieter Baan Centrum is L. verminderd toerekeningsvatbaar. Zijn autistische stoornis zou zijn handelen hebben beïnvloed.
'Onmetelijk verdriet'
Op dinsdag en woensdag maakten de verklaringen van slachtoffers en nabestaanden veel indruk. “Ik had nog heel veel van hem willen leren”, vertelde een student tijdens de zaak over Damen. “De momenten die ik met hem had, zal ik voor altijd koesteren.” En bestuursvoorzitter Stefan Sleijfer schetste de impact die de gebeurtenissen hebben gehad op studenten en medewerkers van het Erasmus MC. Hij sprak van ‘onmetelijk verdriet’.
De rechter doet op 21 februari uitspraak.
Lees meer
-
Zittingsdag vier: OM eist dertig jaar gevangenis met dwangverpleging
Gepubliceerd op:-
Rechtspraak
-
De redactie
-
Feba SukmanaRedacteur
-
Tim FicherouxEindredacteur
Meest gelezen
-
Voedsel- en Warenautoriteit sprak de Erasmus Universiteit aan over rookverbod
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Universiteiten trekken minder studenten uit binnen- én buitenland
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Wat betekenen de nieuwe Europese woonplannen voor studenten?
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in rechtspraak
-
OM eist 20 maanden in verkrachtingszaak Utrechtse corpsstudent
Gepubliceerd op:-
Rechtspraak
-
-
OM en verdediging willen opnieuw weten of Fouad L. toerekeningsvatbaar was
Gepubliceerd op:-
Rechtspraak
-
-
Kort geding ESL-promovendus in Gaza-zaak afgewezen
Gepubliceerd op:-
Rechtspraak
-