Helft meer studenten met beperking krijgt studietoelage
Het aantal studenten met een medische beperking dat een individuele studietoeslag krijgt via de gemeente is in een jaar tijd met de helft gestegen. De toeslag voor studenten van 21 jaar en ouder bedraagt 360 euro per maand.

Afbeelding door: Shrey Khurana
De individuele studietoeslag was tot voor kort nogal krakkemikkig, stelt Ieder(in), de club die opkomt voor de belangen van mensen met een handicap of chronische ziekte. De toeslag was erg onbekend, zowel bij studenten als bij de gemeenten die hem sinds 2015 verstrekken. Die keerden bovendien allemaal verschillende bedragen uit, van bijna niets tot een paar honderd euro per maand. Studenten liepen daardoor honderden euro’s mis.
Lobby
Mede dankzij acties van de Landelijke Studentenvakbond en CNV Jongeren nam de bekendheid van de regeling toe. En na veel gelobby kwamen er ook landelijke normbedragen voor alle gemeenten. Vijftienjarigen krijgen 108 euro per maand en voor studenten van 21 jaar en ouder is de toeslag 360 euro.
Uit cijfers van het CBS blijkt dat het aantal studenten met een individuele studietoeslag flink is toegenomen. Van ruim zesduizend in 2022 naar ruim negenduizend in 2023.
Toch laat de informatievoorziening bij gemeenten nog te wensen over. Het aanvragen van de toeslag is soms moeilijk en kost veel tijd. Wat Ieder(in) betreft zou het beter zijn als studenten bij DUO terecht kunnen. “Dit zou zowel voor studenten als voor gemeenten een logischere plek zijn.”
Lees meer
-
‘Studenten lopen studietoeslag mis door verkeerde informatie’
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
De redactie
Meest gelezen
-
Aantal internationals neemt voor het eerst af
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
-
Als je hebt gevonden wat bij je past gaan de dingen vanzelf, weet Lenya Slierendrecht
Gepubliceerd op:-
Verslonden
-
-
Twee miljoen jaar oude fossielen gevonden bij boring op campus: ‘Dit bewijst dat er ooit een zee was op Woudestein’
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Studentenleven
-
Tweede Kamer wil meer onzelfstandige woningen voor studenten
Gepubliceerd op:-
Wonen
-
-
Topambtenaar voorzag mentale schade bij jongeren door coronamaatregelen
Gepubliceerd op:-
Mentale gezondheid
-
-
Campusrun brengt meer dan sportieve prestaties: veel deelnemers vinden mentale rust
Gepubliceerd op:-
Campus
-
Sport
-