Campusondernemers: ‘We kunnen ons hoofd amper boven water houden’
“We proberen te overleven”, vertelt Aline Tserunian, de eigenaar van Sohmi. “Ik heb helaas veel mensen moeten ontslaan. Ik had zes medewerkers, maar nu heb ik er nog maar één.”
De buren hebben het ook zwaar. Jack Bean heeft rond de vijftien klanten per dag. “Daarnaast hebben we een bezorgservice. Soms kan het daardoor wat drukker zijn, maar dat is het ongeveer”, vertelt psychologiestudent Manana Natsvlishvili. Sinds de crisis draait ze haar dienst in haar eentje. “Vroeger stonden we meestal met z’n drieën.”
Lees meer
-
Campusondernemers in zwaar weer ondanks huurkorting
Gepubliceerd op:-
Campus
-
Bij HAS Kebab komen er momenteel tachtig tot honderd klanten per dag, terwijl ze voor de coronacrisis dagelijks rond de vierhonderd klanten hadden. “We kunnen ons hoofd amper boven water houden”, vertelt eigenaar Fikret Egemen. “Maar we werken er hard aan om rond te komen.”
Student Sanne Vollenberg werkt bij de Starbucks en draait sinds de crisis minder diensten. Voor de crisis werkte ze ongeveer 16 uur per week, maar tegenwoordig staat ze in een week zo’n 8 uur koffie te schenken. Of ze in de toekomst weer meer kan werken? “Tja, de ontwikkeling hangt natuurlijk heel erg af van het beleid van de universiteit. Dus even afwachten hoe het gaat.”
De redactie
-
Feba SukmanaRedacteur
-
Charlotte SchenkFreelance videomaker
Meest gelezen
-
Kabinet wil meer tijdelijke huurcontracten voor studenten
Gepubliceerd op:-
Wonen
-
-
Langere reistijden naar campus Woudestein door werkzaamheden metrostations
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
VU blijft internationals verboden housing fee in rekening brengen
Gepubliceerd op:-
Wonen
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Video
-
EM TV newsflash: Ingang Kralingse Zoom gesloten, openingstijden Polak en nieuw onderzoek zegt dat bsa niet helpt
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
Studenten slagen minder vaak voor vroege tentamens: ‘Niemand wil ’s ochtends vroeg opstaan’
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
EM TV newsflash: medewerkers voortaan ook ontruimer, nieuw bestuur LSVB en waarom het code rood is in de muzieksector
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-