Rotterdamse promovendi zijn jaar trager dan Utrechtse collega’s
Promovendi van de Universiteit Utrecht schrijven hun proefschrift lekker vlot: ze zijn een jaar sneller dan die van de Erasmus Universiteit en de Vrije Universiteit.

Promovendus met bul in koker
Afbeelding door: Ronald van den Heerik
Meer over promovendi
- Promovendi willen een eigen psycholoog
- Deze promovenda wilde laagopgeleide witte meisjes zichtbaar maken
Gemiddeld doen promovendi zo’n vijf jaar over het behalen van de doctorstitel, blijkt uit nieuwe cijfers van universiteitenvereniging VSNU. Slechts een kleine groep (14 procent) komt binnen vier jaar over de eindstreep.
Maar het verschilt nogal per universiteit. In Utrecht zijn promovendi een half jaartje sneller dan gemiddeld, terwijl ze aan de Vrije Universiteit en de Erasmus Universiteit juist extra uitloop nodig hebben.
Bovendien haken er maar weinig Utrechtse promovendi af. Meer dan tachtig procent heeft binnen zeven jaar de dissertatie afgerond. Alleen de Universiteit Maastricht heeft een hoger rendement. Aan de andere kant van het spectrum staan – wederom – de Erasmus Universiteit en de Vrije Universiteit.
Afgenomen
Overigens is voor het eerst in jaren het aantal promoties aan de Nederlandse universiteiten weer afgenomen. In 2017 behaalden precies 4.731 promovendi de doctorstitel. Dat zijn er ruim tweehonderd minder dan het jaar ervoor. Jarenlang kwamen er alleen maar meer promoties bij.
In het totale aantal promoties telt ook het werk van buitenpromovendi mee. Zij zijn niet in dienst van een universiteit en schrijven hun proefschrift in hun eigen tijd. In de cijfers over de promotieduur en het rendement zijn alleen de standaardpromovendi meegeteld.
Wie zijn de promovendi van de EUR? Lees het in 'De promotie'
-
‘De complexiteit van het brein maakt mijn onderzoek uitdagend’
Gepubliceerd op:-
De promotie
-
De redactie
Meest gelezen
-
Terug of niet? Meer en meer Nederlands-Caribische studenten verkennen die vraag
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Een eigen ChatGPT voor medewerkers: universiteit lanceert Desidera
Gepubliceerd op:-
Kunstmatige intelligentie
-
-
Verkozen raadsleden pleiten voor meer steun voor studenten, tegen hoger collegegeld en Planetary Health Diet
Gepubliceerd op:-
Universiteitsraad
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Wetenschap
-
Bij dialoog over academische vrijheid leeft behoefte aan duidelijkheid
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
-
Herstellen van autonomie van Hongaarse universiteiten topprioriteit voor Magyar
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
-
Nederland harkt eigenlijk te veel Europees onderzoeksgeld binnen
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-