‘Erasmus Universiteit pompt twee ton extra in schoonmaakwerk’
Om het arbeidsconflict tussen de schoonmakers en schoonmaakbedrijf Asito tot bedaren te brengen, geeft de Erasmus Universiteit Asito twee ton erbij voor extra werkzaamheden. Dat zegt vakbond FNV. Dankzij het extra geld kunnen alle schoonmakers hun uren op de campus behouden.

Begin februari gingen de schoonmakers de campus op om te protesteren.
Afbeelding door: Elmer Smaling
Meer over de schoonmakersacties
- Geen gedwongen vertrek meer voor schoonmakers; waarschuwingen blijven staan
- Schoonmakers krijgen waarschuwing na protestactie
- Schoonmakers EUR protesteren tegen werkdruk
De schoonmakers gingen begin dit jaar meerdere keren de campus op om te protesteren tegen de toegenomen werkdruk en verslechterde werkomstandigheden. De schoonmakers zouden tijdens hun contracturen niet meer alleen op de EUR moeten werken, maar verspreid over meerdere locaties. Ook zou de werkdruk voor de schoonmakers zijn toegenomen. Incidenten tijdens de protesten leidden tot waarschuwingen van Asito aan vier schoonmaaksters.
De FNV zegt erg blij te zijn met de uitkomst van het arbeidsconflict. De Erasmus Universiteit wil bevestigen noch ontkennen dat Asito meer geld heeft gekregen. “We doen nooit uitspraken over de inhoud van dergelijke contracten vanuit oogpunt van vertrouwelijkheid”, laat de universiteit via een woordvoerder weten. Ook Asito wil niet bevestigen dat ze extra budget hebben gekregen, wel dat de EUR Asito meer taken heeft gegeven op de campus.
De redactie
-
Elmer SmalingAdjunct-hoofdredacteur
Meest gelezen
-
Op zoek naar Woudensteins wildlife met natuurexpert Jacob Molenaar
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
Hoe EM met talent en teamwerk in een prijzenfestival terechtkwam
Gepubliceerd op:-
Hoofdredactioneel commentaar
-
-
Vakbond start petitie tegen verhoging collegegeld internationale studenten
Gepubliceerd op:-
Geld
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Campus
-
Kabinet wil kennis en innovatie voor de krijgsmacht
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
Wetenschap
-
-
Last-minute tentamenwijzigingen door hittegolf: ‘Ik hoorde het pas om 21 uur’
Gepubliceerd op:-
Campus
-
Onderwijs
-
-
Nieuwe cao universiteiten: lonen met 3,1 procent omhoog en zwangere medewerkers beter beschermd
Gepubliceerd op:-
Medewerkers
-