Born this way
Een eerstejaarsstudente vertelde me laatst dat ze geen lid wilde worden van het studentencorps, omdat ze te veel druk voelde om te assimileren. Die dag deed ik verslag van de modekeuzes van eerstejaars en stond ik met een fotograaf op het grasveld voor de sociëteit in Kralingen.

Afbeelding door: Pauline Wiersema, Levien Willemse
Er waren veel vrouwen die polkadots droegen op rokjes, topjes en tasjes. Het waren stippen met een grootte van een chocolademunt, vooral zwart op wit, soms wit op zwart. De polkadot begon als trend in de tweede helft van de negentiende eeuw en heeft, met behulp van Minnie Mouse, westerse kleding nooit meer verlaten. De afgelopen jaren is de specifieke zwart-witpolka weer trendy geworden via de gebruikelijke weg van couture en Pinterestmeisjes met lang haar. Ik had de komst op campus al verwacht, maar de RVSV-dames waren, anders dan ik had zien aankomen, de eerste die ze aantrokken.
Ik moet bekennen dat ik me altijd afzijdig heb gehouden van het verenigingsleven en die cultuur dus niet goed ken. Een week na het feest van het corps ging ik in ’s-Gravenland naar een verjaardag. Een vriend van me werd vijftig, en zijn tweelingzus had haar jaarclubvriendinnen uitgenodigd. Ik sprak er een aan naast de opblaasbare disco in de achtertuin. Ze vertelde dat ze blij was met haar vriendinnen ‘voor het leven’ en dat het zo fijn was dat samen ouder worden. Op de dansvloer stonden haar vriendinnen stil op het ritme van Born this way van Lady Gaga.
Ik vraag me af hoe het zou zijn als je op je veertigste besluit dat het genoeg is geweest met die jaarclub en dat je die vrouwen en hun echtgenoten eigenlijk niet meer zo ziet zitten. Is het dan alles of niets? Mag je langzaam afstand nemen en gewoon af en toe aanhaken, of is het dan in één keer afgelopen? Ben je ze voor altijd kwijt en moet je opnieuw beginnen met het opbouwen van sociale contacten? In die achtertuin zongen de jaarclubvriendinnen een Hazes-nummer met tekst die ze over de jarige hadden geschreven. Voor de gelegenheid hadden ze allemaal een paarse boa omgedaan en ze leken het heel gezellig te hebben.
Lees meer
-
Ben je een EUR-student met schrijftalent? Doe mee aan onze columnistenwedstrijd!
Gepubliceerd op:-
Van de redactie
-
Lees meer
-
Ons aroma
Gepubliceerd op:-
Column
-
De redactie
-
Giselle Maria TimmersColumnist
Meest gelezen
-
Turndown service
Gepubliceerd op:-
Column
-
-
Onderwijsraad hekelt ‘eenzijdige’ blik op welzijn van studenten
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
First Philosophy: een filosofiepodcast voor beginners én gevorderden
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in column
-
Turndown service
Gepubliceerd op:-
Column
-
-
Als de rector AI-onzin mag verkondigen, mag iedereen het
Gepubliceerd op:-
Column
-
-
De sombere kerst van Erasmus
Gepubliceerd op:-
Column
-