Studenten en medewerkers leggen werk neer om Palestina te steunen en zich uit te spreken tegen politiegeweld
Ongeveer vijftig EUR-medewerkers en studenten deden op maandag om 11 uur mee aan een ‘walk-out’ uit solidariteit met de studenten die met politiegeweld te maken kregen tijdens de Gazaprotesten in Amsterdam. Ook spraken ze zich uit tegen de ‘stilte van de universiteit omtrent de genocide in Palestina’.

Afbeelding door: Maya Barakova
Mensen kwamen bijeen voor de Food Plaza met beveiligers op standby. Twee studenten die eigenlijk op de campus waren om ‘te werken aan hun scriptie’ deden mee. Isabel Award Cherit, universitair hoofddocent bij Erasmus School of History, Culture and Communication, moedigde het publiek aan: “Laten we elkaar hoop blijven geven.”

Afbeelding door: Maya Barakova
Studenten en medewerkers riepen ‘From the river to the sea’ en klapten tegen politiegeweld. Vlak daarna begon de groep in een mars naar andere delen van de campus te lopen. Een aantal studenten droeg zelfgemaakte banners met Engelstalige teksten als ‘Cops off campus’, ‘They divested why won’t you’, en ‘Break the ties’.
Omstanders werden nieuwsgierig en keken toe. Eén van hen, een student die meekeek vanaf de Food Plaza, zei: “Ik zag het toen ik in Polak was en kwam hierheen om te zien wat er aan de hand was.”
“Dit soort walk-outs zijn een manier voor medewerkers van de universiteit om om te gaan met wat er gebeurt”, zegt Rogier van Reekum, universitair docent bij de Erasmus School of Social and Behavioral Sciences.

Afbeelding door: Maya Barakova
De walk-out liep over het regenboogpad terwijl mensen ‘Cease fire now!’ riepen. Bezoekers die zich niet van te voren hadden aangemeld, zoals de cameraploeg van OPEN Rotterdam, werden gevraagd te stoppen met filmen en het terrein te verlaten. Een andere onbekende man met een camera werd gevraagd te stoppen. “We weten niet wie zij zijn, misschien is het undercover politie”, zegt een medewerker van de ESHCC. “We willen niet dat bepaalde studenten het gezicht worden van dit protest en hen in de problemen brengen.” Na dertig minuten kon het publiek vertrekken.
Lees meer
-
Solidariteitsprotest Palestina komt naar Woudestein, bestuur roept op tot voorkomen geweld
Gepubliceerd op:-
Campus
-
De redactie
-
Maya BarakovaIntern
Meest gelezen
-
Turndown service
Gepubliceerd op:-
Column
-
-
Onderwijsraad hekelt ‘eenzijdige’ blik op welzijn van studenten
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
First Philosophy: een filosofiepodcast voor beginners én gevorderden
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in campus
-
Voedsel- en Warenautoriteit sprak de Erasmus Universiteit aan over rookverbod
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Wat betekenen de nieuwe Europese woonplannen voor studenten?
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
-
Universiteit roept op om rokers aan te spreken, beveiligers sturen rokers niet weg
Gepubliceerd op:-
Campus
-