Direct naar inhoud

Advertentie

Advertentie Studentendrukwerk

‘Huib’ duwt kerstboom UB om, universiteit doet aangifte

Gepubliceerd op:

De universiteitsbibliotheek op campus Woudestein heeft meer en meer te maken met vandalisme. In 2024 is er nog geen week zonder vernielingen geweest, vertelt directeur Lucinda Jones. Het dieptepunt in december: iemand die de kerstboom met opzet omduwde. De universiteit heeft daar aangifte van gedaan.

De drie meter hoge kerstboom is omgeduwd.

Afbeelding door: EM

Ingesloten inhoud van YouTube overslaan
Bekijk op YouTube
Ingesloten inhoud van YouTube overgeslagen.

Kapotgeslagen muizen, bekraste tafels, het informatiebord dat niet meer te repareren is, vernielde stoelen, graffiti in de toiletten, in het Mindfulnest is geprobeerd de iPad eruit te slopen. Het is voor Wim Vuijk, teamleider bij de frontdesk van de UB, iedere ochtend weer afwachten wat hij zal aantreffen. Sinds oktober nemen de meldingen van vernielingen toe. “Het is een patroon”, ziet Vuijk.

Filmpje van omduwen kerstboom

“De ‘topper’ in alles is het omduwen van de drie meter hoge kerstboom”, zegt Jones. Ze kan nog steeds niet geloven dat iemand dat begin december deed. De schade is 1300 euro. De boom zou volgens het verhuurbedrijf te beschadigd zijn om nog te gebruiken. “Een ongelukje, dachten we eerst. Tot een studentmedewerker diezelfde dag een filmpje doorgestuurd kreeg in een appgroep. Daarop lijkt het toch expres te zijn.” In het korte fragment is de tekst ‘hahahah lekker huib’ te zien en op de achtergrond de universiteitsbieb en de kerstboom.

Vanwege de schade en schok is besloten om aangifte te doen. Het omduwen had ook nog eens heel slecht kunnen aflopen. “Je ziet dat iemand komt aanlopen. Was diegene een paar seconden eerder geweest dan was de boom op haar gevallen”, zegt Vuijk verwijzend naar het filmpje.

Veilige omgeving

’s Avonds vinden de meeste vernielingen plaats. Bij de UB hopen ze dat studenten zich dan nog steeds prettig voelen. De bieb is open van ’s ochtends vroeg tot middernacht, en was ook open tussen kerst en 1 januari, wanneer de rest van de universiteit wel dicht is. Wie zich niet veilig voelt, of wie iets gezien heeft van de vernielingen mag zich melden.

“We willen laten zien dat we ermee bezig zijn. Ik ga er vanuit dat we de daders, ook die van de kerstboom, niet achterhalen”, vertelt Jones. “We doen zo ons best om hier een fijne sfeer te creëren. Dat dit gebeurt, is zo jammer. Wie doet zoiets? Dit zijn we bij de bieb niet gewend.” Zou het een weddenschap zijn, vragen de medewerkers zich af? “Als je zo stoer bent om het om te duwen, wees dan ook zo stoer om je te melden”, sluit Vuijk af.

Of er dit jaar weer een kerstboom komt, is nog de vraag. De meningen onder de medewerkers zijn verdeeld.

De redactie

Reacties

5 reacties

  1. Storm op 25 januari 2024 om 14:48

    Ongelofelijk al dit vandalisme! Kwam zelf nooit in de UB (mij te stil), maar ik wist hier niks van! Dat je dit van universiteitsstudenten blijkbaar mag verwachten? Belaaachelijk. Wat zielig.

  2. gaatjeniksaan op 25 januari 2024 om 15:15

    sinds een maand merk ik de enorme toename van middelbare scholieren en MBO’ers in de UB. Nu wil ik niet zeggen dat zij zich allemaal zo gedragen, maar het overlast komt altijd van een van die twee groepen. Vorige keer nog een paar kleine vmbo snotneuzen aangesproken, maar ze blijven vervelend doen. Zo laten ze ook enorm veel troep en viezigheid achter en is er zelfs een vrouwelijke student bedreigd door zo’n klein vmbo mannetje. Het is tijd dat Erasmus controleert wie hier binnenkomen. De volgende keer gooi ik zo’n snotneus van de bovenste verdieping zo naar beneden als dit niet snel opgelost wordt.

  3. H. Tuil op 25 januari 2024 om 17:37

    Het zijn niet alleen katten die de kerstboom slopen!

  4. Pieter op 26 januari 2024 om 10:57

    Zo fijn zo’n open campus midden in de samenleving…

  5. teun op 28 januari 2024 om 02:41

    Misschien moeten de studentenpassen maar eens ingezet worden, want ben de gelimiteerde plekken onderhand ook wel beu. Heeft het Erasmus werkelijk zoveel studenten of komt half Rotterdam over de vloer?

Reacties zijn gesloten.

Advertentie

Advertentie Studentendrukwerk