Waarom EM zich dit jaar op deze zes thema’s richt
Net als de universiteit heeft Erasmus Magazine ook een strategie en thema’s waar de redactie zich de komende periode mee bezig gaat houden. En hoewel we er al een paar maanden mee bezig zijn, leek het me goed om de onderwerpen met jullie, onze lezers, te delen.

Afbeelding door: Aysha Gasanova
‘Moet het academisch onderwijs radicaal anders om te zorgen dat er voor afgestudeerden überhaupt nog banen bestaan?’
- De Universiteit en de stad – hoe verloopt die samenwerking met de stad eigenlijk waar de universiteit zoveel belang aan zegt te hechten? De banden aanhalen met de Rotterdammers is niet een nieuw streven, dus rijst de vraag: wat is er deze keer anders, wat gaat het concreet opleveren en wie doet er mee en wie niet?
- Een andere mooie portefeuille die me persoonlijk na aan het hart ligt, hebben we Het einde van onderwijs zoals we het kennen Met de komst van AI, het dalend aantal (internationale) studenten de komende jaren en de maatschappelijke problemen die er zijn, vroegen we ons af: hoe bereid je jonge mensen voor op hun werkzame leven? Zijn onze docenten hier goed voor uitgerust, moet het academisch onderwijs radicaal anders om te zorgen dat er voor afgestudeerden überhaupt nog banen bestaan?
- De (on)veilige campus – veiligheid is niet alleen een thema op het internationale toneel maar ook op de campus. Of het nu gaat over een strenger toezicht op wie er komt spreken, protesten die de eens zo kalme campus verstoren of bedreiging vanuit cyberspace. Hoe gaat de universiteit hiermee om? Hoe zit het met onze privacy? En wat moet dat allemaal wel niet kosten?
- En hoe zit het ondertussen met onze Sociale veiligheid, ook een thema waard. Na de mediastorm over ongewenst en grensoverschrijdend gedrag, dient zich de vraag aan: is de situatie op de universiteit aan het verbeteren, is het allemaal te woke, of juist te conservatief en drijven kwesties in de (wereld)politiek de mensen alleen maar verder uit elkaar?
- En wat betekent dit voor het Veranderende studentenleven? Maken oude tradities plaats voor nieuwe? Wat beweegt de huidige student in deze onzekere tijden?
- Dit alles moet ook gaan leiden tot een serie verhalen over De staat van de universiteit. Hoe is het om bestuurder te zijn van de Erasmus Universiteit in de roaring twenties van deze eeuw? Wat vraagt leiderschap van je en hoe houd je het hoofd boven water?
Over deze thema’s kun je de komende tijd scherpzinnige teksten verwachten, beeldende verhalen en visueel spektakel waar het kan. Onder meer op een nieuwe website die we begin 2026 hopen te lanceren.
Mis je een thema? Heb je input en wil je erover praten? Meld je dan bij mij of mijn collega’s en wij gaan er mee aan de slag!
Lees meer
-
Nieuw perspectief
Gepubliceerd op:-
Hoofdredactioneel commentaar
-
De redactie
-
Wieneke GunnewegHoofdredacteur
Meest gelezen
-
Universiteiten trekken minder studenten uit binnen- én buitenland
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Wat betekenen de nieuwe Europese woonplannen voor studenten?
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
-
Universiteit roept op om rokers aan te spreken, beveiligers sturen rokers niet weg
Gepubliceerd op:-
Campus
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in hoofdredactioneel commentaar
-
Erasmus Magazine wenst iedereen aan het einde van het jaar een leeg hoofd, warme handen en een vol hart
Gepubliceerd op:-
Hoofdredactioneel commentaar
-
-
Nieuw perspectief
Gepubliceerd op:-
Hoofdredactioneel commentaar
-
-
Hoe EM zich staande houdt als betrouwbare bron op sociale media
Gepubliceerd op:-
Hoofdredactioneel commentaar
-