Muslim Rights Watch Nederland start meldpunt na tientallen anti-Palestijnse posts hoogleraar
Muslim Rights Watch Nederland is een Erasmus Universiteit-meldpunt gestart. Aanleiding zijn ‘meerdere berichten en meldingen van een onveilige situatie’, zegt een woordvoerder van de belangenorganisatie tegen EM. “Die is deels veroorzaakt door de racistische en pro-zionistische uitlatingen van de hoogleraar op X.” De organisatie kondigt demonstraties op de campus aan als de universiteit geen actie onderneemt.

Afbeelding door: Ronald van den Heerik
In tientallen posts op platform X sprak een hoogleraar van de Erasmus School of Law zich uit over Gaza en Palestijnen. Het account is al maanden offline, maar screenshots van de berichten gaan rond binnen de universiteit. Een promovendus van de faculteit heeft deze rondgestuurd aan heel veel medewerkers. Erasmus Magazine heeft de screenshots ingezien.
Op de screenshots is te zien dat de hoogleraar in kwestie onder meer berichten deelde waarin de honger in Gaza ontkend wordt. Ook zijn berichten gedeeld waarin vermoorde journalisten worden beschreven als terroristen, en posts waarin staat dat de acties van Israël in Gaza niet verkeerd maar juist geweldig zijn. De belangenorganisatie Muslim Rights Watch Nederland (MRWN) eist het ontslag van de hoogleraar en dreigt met demonstraties op de campus.
Lees meer
-
Kritiek op Israël-advies: ‘Stop de samenwerking nu en draai de bewijslast om’
Gepubliceerd op:-
Veiligheid
-
“De retoriek die is geuit door deze professor moedigt geweld tegen Palestijnen, Arabieren, journalisten en moslims aan”, stelt de belangenorganisatie. “Het is specifiek deze retoriek die draagvlak creëert voor terreur jegens deze groepen.” Studenten en medewerkers voelen zich onveilig door de uitlatingen van de hoogleraar, zei een woordvoerder van de organisatie eerder tegen het Rotterdams Dagblad. “Dit zijn geen incidenten. Het gaat in onze ogen om het goedpraten van genocide.”
MRWN is van plan om aangifte te doen tegen de hoogleraar wegens het aanzetten tot haat en discriminatie. Ook bevestigt de woordvoerder tegen EM dat de organisatie plannen maakt voor een demonstratie, mogelijk volgende week al. Op hun sociale media zegt MRWN maandag 1 september om 11.00 uur in actie te komen. Wat dat precies inhoudt, is nog niet duidelijk.
Lees meer
-
Israëlische universiteiten dreigen met rechtszaak over boycot
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
Vrijheid van meningsuiting
Woordvoering van de Erasmus Universiteit kon nog niet reageren op vragen van Erasmus Magazine over het meldpunt en de posts van de hoogleraar. Tegen het Rotterdams Dagblad was de universiteit terughoudend vanwege privacyoverwegingen. Wel bevestigt een woordvoerder dat de hoogleraar erop is gewezen dat racistische, discriminerende en beledigende uitingen niet getolereerd worden.
Ook benadrukt een woordvoerder van de universiteit tegen over de krant dat ‘vrijheid van meningsuiting een belangrijk goed is’. “De universiteit beoordeelt uitingen niet inhoudelijk en neemt geen positie in als scheidsrechter over meningen. We zijn een plek waar ruimte is voor verschillende perspectieven, waar het mag schuren, zolang het gesprek respectvol en veilig gevoerd kan worden.”
De redactie
-
Tessa HoflandRedacteur
Meest gelezen
-
Voedsel- en Warenautoriteit sprak de Erasmus Universiteit aan over rookverbod
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Universiteiten trekken minder studenten uit binnen- én buitenland
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Wat betekenen de nieuwe Europese woonplannen voor studenten?
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
Reacties
5 reacties
-
Tiaris Bicolor op 29 augustus 2025 om 02:17
Wat een hypocrisie !
Antisemitisme is toegestaan, maar tegengas geven dus niet.
Deze slappelingen kunnen blijkbaar niet tegen kritiek.
De hoogleraar heeft volkomen gelijk en verdient alle steun. -
Pieter op 29 augustus 2025 om 11:39
Ach de eeuwig verongelijkten kruipen weer eens in de slachtofferrol en beginnen direct te dreigen met dwingelanderij.
-
Janus op 29 augustus 2025 om 15:32
Pieter heeft duidelijk geen kennisgenomen van de desbetreffende tweets van mevrouw. Met slachtofferrol heeft het dan ook niets te maken, wel met blinde haat van deze hoogleraar jegens alles wat Palestijns is. Het zou EUR sieren hier nadrukkelijk afstand van te nemen, want de reputatie van de universiteit wordt door deze medewerkster echt te gronde gericht.
-
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in campus
-
Voedsel- en Warenautoriteit sprak de Erasmus Universiteit aan over rookverbod
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Wat betekenen de nieuwe Europese woonplannen voor studenten?
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
-
Universiteit roept op om rokers aan te spreken, beveiligers sturen rokers niet weg
Gepubliceerd op:-
Campus
-
Nic G op 28 augustus 2025 om 19:35
De morele verontwaardiging van Muslim Rights Watch Nederland (MRWN) klinkt hol. Dit is een organisatie die zelf door de Nederlandse staat in verband wordt gebracht met politiek-salafistische netwerken (DTN).
Hun plotselinge verontwaardiging over leed is selectief en opportunistisch. Waar was hun verontwaardiging toen hun eigen naam in het Dreigingsbeeld Terrorisme verscheen? Toen spanden ze een rechtszaak aan tegen de staat in plaats van zichzelf te zuiveren.
Een organisatie die volgens officiële instanties opereert in de marge van het extremisme heeft geen enkel moreel gezag om op te treden als rechter over een hoogleraar. Hun dreigementen tonen precies het type intimidatie dat hun eigen reputatie kenmerkt.
Laat de universiteit haar eigen integriteitsprocedures volgen, zonder druk van een organisatie wiens eigen kompas zo duidelijk defect is.
Kees op 1 september 2025 om 23:36
Dit is nou precies het probleem met mensen zoals jij Nic. Met een simpele zoekopdracht zie je dat MRWN de zaak tegen de NCTV had gewonnen, en dat de NCTV veroordeeld was tot het plaatsen van een rectificatie. Er is een was helemaal geen bewijs voor wat jij allemaal beweert, het is allemaal fantasie. Concluderend; je kan beter terug naar de geenstijl comment sectie met je verdraaide huigelachtige commentaar.