Kortere Eurekaweek: zonder Maassilo en international day, met verenigingstour én kaartjes voor hbo’ers
Dit jaar zijn ook hbo-studenten welkom bij de Eurekaweek. Niet bij de hele week, wel bij de campusdag, sportdag, cantus, en het afsluitende festival. Maar er is meer veranderd in de Eurekaweek van 2025, die voor het eerst drie in plaats van vier dagen duurt.

Afbeelding door: Daan Stam
De kaartverkoop loopt nog, de organisatie is druk bezig, maar het programma voor Eurekaweek 2025 staat vast. De week is korter dan andere jaren en ging van vierenhalf naar drie dagen. De studenten van het Eurekaweek Management werden in november verrast met de boodschap dat de week moest bezuinigen. Het aantal aanmeldingen was teruggelopen, terwijl de kosten juist opliepen. Dus duurt de Eurekaweek van maandag 18 tot en met woensdag 20 augustus.
Lees meer
-
Eurekaweek 2025 twee dagen korter
Gepubliceerd op:-
Eurekaweek
-
Nieuw is dat hbo-studenten welkom zijn, als deelnemer en als vrijwillig crewlid. De hbo-deelnemers kunnen voor vier onderdelen een kaartje kopen en zo deelnemen. “We merkten dat er vraag naar en ruimte voor was, en gelukkig vond de universiteit het ook een goed plan”, vertelt Shirley Le, voorzitter van het 53e Eurekaweek Management.
Hbo-studenten worden niet ingedeeld in de vaste Eurekaweekgroepjes maar kunnen tijdens de week zelf op pad. “De evenementen spreken voor zich. De Eurekaweek is open en je raakt makkelijk in gesprek met anderen, je wordt echt niet snel buitengesloten. Bij de cantus kun je bijvoorbeeld aanschuiven bij een tafel.” Alle dagen meedraaien was door de capaciteit van sommige evenementen geen optie. Bij de verenigingstour op woensdag is het aantal plekken bijvoorbeeld beperkt.
Lees meer
-
Thorsten is voor de vijfde keer Eurekaweekgids: ‘Ik spaar de shirtjes’
Gepubliceerd op:-
Eurekaweek
-
Veel blijft hetzelfde
“De opening in Ahoy op maandag is iets anders dan afgelopen jaren, maar veel blijft hetzelfde”, vertelt Le. De ceremonie inclusief cortège, Het Rotterdamlied van de Hermes House Band, speeches van de rector, wethouder en voorzitter Le is ‘gewoon’ in Ahoy. Wel in een kleinere, betaalbaardere zaal dan afgelopen jaar. De sportverenigingen komen niet meer op het podium, maar zijn in een video te zien. Zo wordt ook de opening iets korter.
“We wilden de opening eerst bij Excelsior tegenover de universiteit doen, om kosten te besparen, maar daar zou het niet de openingsceremonie worden die we voor ogen hadden. Bovendien hadden we daar geen alternatief voor als het regent die ochtend.” Het voetbalstadion heeft geen dak.
Op maandagmiddag is de campusmiddag met alle kramen van studentenvoorzieningen en verenigingen. “De zondag voor internationals is komen te vervallen nu de week ingekort is, maar we hebben maandagmiddag een international plaza”, legt Le uit. “Daar staan verenigingen of afdelingen voor internationale studenten bij elkaar, en kunnen ze terecht voor vragen over huisvesting of het openen van een Nederlandse bankrekening.”
Lees meer
-
De cantus in Ahoy in 8 foto’s: ‘Iedereen kan meezingen, ook al kunnen ze niet zingen’
Gepubliceerd op:-
Eurekaweek
-
Nieuw programmaonderdeel
Het feest in de Maassilo dat traditioneel op maandag was, is ook komen te vervallen, maar op die avond kunnen de eerstejaars wel feesten tijdens Rotterdam Roulette op twee feestlocaties: Annabel en Sahara. Studenten kunnen maandagavond ook boulderen bij Monk in Hillegersberg-Zuid, jeu-de-boules spelen en karaoke zingen in de Vijferhofstraat, en pubquizzen bij Mamarazzi in de Witte de With.
De sportdag is op dinsdag, net als het programma voor masterstudenten, en de cantus. Het alternatief voor studenten die niet naar de cantus willen, is de comedyavond in Club Haug.
Woensdag wordt de Eurekaweek afgesloten met een festival op het Lloyd Multiplein. Daarvoor is er een nieuw programmaonderdeel: de verenigingentour en de museumtour. “Op de campusdag krijg je informatie over een vereniging, bij de tour sta je echt tussen de leden”, vertelt Le. “Alle verenigingen is gevraagd om mee te doen, daaruit hebben we er zestien geselecteerd. Ze kiezen zelf wat ze organiseren, en waar. Dat kan bij de vereniging zijn, of in een restaurant waar de leden graag komen. Deelnemers kunnen zich via de app inschrijven.”
Niet te missen in de stad
Le kijkt ontzettend uit naar de Eurekaweek. Het was even schrikken toen ze hoorde dat de week korter en goedkoper moest, maar het team is er sterker door geworden, vindt ze. “We hebben gekeken naar wat wel mogelijk was, en niet naar wat allemaal onmogelijk was. We waren vrij in wat we zouden veranderen. Ik kijk ernaar uit om alles waar we al een jaar aan werken straks in het echt te zien. De Eurekaweek is echt niet te missen in de stad. Je zal overal groepjes studenten zien fietsen of lopen, en dat hebben wij dan georganiseerd.”
De redactie
-
Tessa HoflandRedacteur
Meest gelezen
-
Voedsel- en Warenautoriteit sprak de Erasmus Universiteit aan over rookverbod
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Universiteiten trekken minder studenten uit binnen- én buitenland
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Wat betekenen de nieuwe Europese woonplannen voor studenten?
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in eurekaweek
-
Hierop werden studenten verliefd tijdens de Eurekaweek
Gepubliceerd op:-
Eurekaweek
-
-
Even wat rust en ‘iets’ van de stad zien tijdens de Rotterdam Tour
Gepubliceerd op:-
Eurekaweek
-
-
Jamal op zoek naar de brakste student: ‘Uitrusten doe ik later wel’
Gepubliceerd op:-
Eurekaweek
-