De roep om de banden tussen de universiteit en de fossiele industrie te verbreken horen we al langer. Klimaatactivisten voeren er regelmatig actie voor op de campus. Maar nu blijkt dat ook studieverenigingen onder de loep worden genomen vanwege hun sponsoren. Veel verenigingen werken samen met bedrijven voor hun carrière-evenementen, netwerkborrels of workshops.

protest extinsion rebellion STAR x SHELL wijnproeverij shell paviljoen_1.3.2025_Daan Stam_19

Lees meer

Occupy demonstreert tegen door Shell gesponsorde wijnproeverij op de campus

Studenten van Occupy EUR protesteerden vrijdagavond bij het Paviljoen. Daar organiseerde…

Door de actie van Occupy EUR rijst de vraag: moeten studie- en studentenverenigingen kritischer zijn op hun sponsoren en samenwerkingspartners? Moet de universiteit hier een rol in spelen? Moeten er bijvoorbeeld richtlijnen komen over welke bedrijven wel of niet welkom zijn bij evenementen op de campus? Of is dat iets waar verenigingen zelf over mogen beslissen en betekent dat een te grote inperking van de vrijheid van de verenigingen? Deel je mening via het formulier hieronder.

Dit onderwerp is inmiddels gesloten. Missen we hier toch nog een thema? Verhaalideeën kunnen altijd nog gedeeld worden. Mail ons op: [email protected]

Nog geen reactie — begin de discussie!