Moeten studieverenigingen ook kritisch kijken naar hun samenwerkingen met bedrijven?
Activisten van Occupy EUR demonstreerden afgelopen vrijdag bij het Paviljoen tegen een door Shell gesponsorde wijnproeverij van de studievereniging STAR van RSM. Tussen niets vermoedende wijn drinkende studenten hield een demonstrant een betoog over de rol van Shell in ‘de destructie van de wereld’. Deze actie roept de vraag op: moeten studie- en studentenverenigingen voortaan beter nadenken over met wie ze samenwerken? Moeten ze stoppen met samenwerkingen met de volgens Occupy vervuilende bedrijven? En is het de verantwoordelijkheid van de universiteit om hier duidelijke richtlijnen te geven?

Afbeelding door: EM
De roep om de banden tussen de universiteit en de fossiele industrie te verbreken horen we al langer. Klimaatactivisten voeren er regelmatig actie voor op de campus. Maar nu blijkt dat ook studieverenigingen onder de loep worden genomen vanwege hun sponsoren. Veel verenigingen werken samen met bedrijven voor hun carrière-evenementen, netwerkborrels of workshops.
Lees meer
-
Occupy demonstreert tegen door Shell gesponsorde wijnproeverij op de campus
Gepubliceerd op:-
Protest
-
Door de actie van Occupy EUR rijst de vraag: moeten studie- en studentenverenigingen kritischer zijn op hun sponsoren en samenwerkingspartners? Moet de universiteit hier een rol in spelen? Moeten er bijvoorbeeld richtlijnen komen over welke bedrijven wel of niet welkom zijn bij evenementen op de campus? Of is dat iets waar verenigingen zelf over mogen beslissen en betekent dat een te grote inperking van de vrijheid van de verenigingen? Deel je mening via het formulier hieronder.
Dit onderwerp is inmiddels gesloten. Missen we hier toch nog een thema? Verhaalideeën kunnen altijd nog gedeeld worden. Mail ons op: [email protected]
De redactie
-
Feba SukmanaRedacteur
Meest gelezen
-
Voedsel- en Warenautoriteit sprak de Erasmus Universiteit aan over rookverbod
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Universiteiten trekken minder studenten uit binnen- én buitenland
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Wat betekenen de nieuwe Europese woonplannen voor studenten?
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in praat mee
-
Hoe blijven studenten op de hoogte van het nieuws? ‘Ik haat CestMocro’
Gepubliceerd op:-
Praat mee
-
-
Scrol jij langs de headlines of blader je liever door een krant? Vertel ons hoe jij het nieuws volgt
Gepubliceerd op:-
Praat mee
-
-
Studenten over reizen naar de VS: ‘Ik neem een back-uptelefoon mee zonder sociale media erop’
Gepubliceerd op:-
Praat mee
-