AthenaStudies verkoopt nog altijd tentamentraining na misleidende reclames
Bijscholingsbedrijf AthenaStudies biedt nog altijd trainingen aan. Deze commerciële tentamentrainer is deze maand schuldig bevonden aan misleidende reclamepraktijken, oordeelde de Reclame Code Commissie.

Afbeelding door: Tim Gouw (Pexels)
AthenaStudies biedt onder andere trainingen aan voor de selectie van de opleidingen tandheelkunde. Sommige groepen zitten al vol, staat op de website van AthenaStudies. Maar er zijn nog plekken beschikbaar: voor zo’n 180 euro kun je je inschrijven voor een dagcursus ‘decentrale selectie’.
Afgeschaft
Alleen is er helemaal geen decentrale selectie meer. Alle Nederlandse tandartsopleidingen zijn deze zomer overgestapt op ongewogen loting. Hetzelfde geldt voor de Groningse opleiding Geneeskunde, waarvoor Athena ook selectietrainingen aanbiedt.
Ongewogen loting betekent dat de opleidingsplaatsen volstrekt willekeurig worden verdeeld onder de aanmelders. De opleidingen vragen geen cijferlijsten, motivatiebrieven of cv’s meer en kandidaten hoeven ook geen toetsen te maken.
Geld terug?
Lucas Reckman, woordvoerder van AthenaStudies, weet naar eigen zeggen dat de selectiemethode is veranderd, maar hij kent de details ervan nog niet. Dus kan hij ook nog niet zeggen of Athena de trainingen annuleert en of deelnemers hun geld terugkrijgen. Volgens de algemene voorwaarden van het bedrijf krijgen klanten die zelf de cursus afzeggen géén geld terug. Als daarentegen het bedrijf een cursus laat vervallen krijgen ze dat wel.
Misleidende reclame
Onlangs tikte de Reclame Code Commissie het bedrijf op de vingers vanwege de manier waarop Athena studenten werft voor tentamentrainingen. De commissie noemde die ‘bedrieglijk’ en ‘misleidend’. Ook daar wil Reckman niet op reageren.
Studenten die voor Athena werkten openden een appgroep onder de naam van een opleiding en met het logo van de universiteit, bleek uit onderzoek van het Groningse universiteitsblad Ukrant. Daarna volgde een toneelstukje met enthousiaste berichten over Athena van verschillende ‘studenten’. In Delft zag universiteitsblad Delta dezelfde praktijken. Ook op de Erasmus Universiteit ontvingen studenten urgent klinkende mails van ‘hun faculteit’.
Op de website staan nog zestig trainingen open voor negen studies aan de Erasmus Universiteit.
Lees meer
-
Belangrijke e-mail van je faculteit blijkt reclame van AthenaStudies
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
De redactie
-
Feba SukmanaRedacteur
Meest gelezen
-
In memoriam emeritus hoogleraar Hans Gortemaker
Gepubliceerd op:-
In memoriam
-
-
Aantal suïcides onder jongeren neemt toe
Gepubliceerd op:-
Mentale gezondheid
-
-
Student met dyscalculie krijgt geen vrijstelling voor statistiek
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in onderwijs
-
Student met dyscalculie krijgt geen vrijstelling voor statistiek
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
-
First Philosophy: een filosofiepodcast voor beginners én gevorderden
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
-
Hoogleraar en studenten nomineren Khartoum Aid Kitchen voor de Nobelprijs voor de Vrede
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-