Dijkgraaf wil intimidatie van diversiteitsmedewerkers aanpakken
Diversiteitsmedewerkers van hogescholen en universiteiten bedreigen of intimideren? ‘Volstrekt onacceptabel’, antwoordt onderwijsminister Robbert Dijkgraaf op Kamervragen. Hij komt nog dit jaar met een nieuwe aanpak.

Afbeelding door: Eveline Schram
Universiteiten nemen diversiteitsmedewerkers aan om van hun instelling een plek te maken waar discriminatie wordt tegengegaan en barrières worden weggenomen. Sommigen, waaronder ook Kamerleden, vinden dat deze medewerkers te verregaande veranderingen op de instelling nastreven en diskwalificeren hen met het label woke.
Die kritiek blijft niet alleen bij woorden. Uit een journalistiek onderzoek van meerdere hogeronderwijsmedia, waaronder EM, kwam vorig jaar naar voren dat deze medewerkers online en offline worden uitgescholden, bedreigd en geïntimideerd. Ook werden hun persoonsgegevens online verspreid zonder toestemming. Omdat hun namen op straat lagen werden zelfs familieleden het doelwit van intimidatie.
D66 stelde er Kamervragen over. Minister van Onderwijs Robbert Dijkgraaf verdiepte zich daarom in het journalistieke onderzoek en antwoordde vrijdag dat de beschrijvingen verontrustend en ‘volstrekt onacceptabel’ zijn.
Daarom kondigt hij een nieuwe kabinetsaanpak aan tegen ‘online intimidatie, racisme en hate speech’ die nog dit jaar gepresenteerd zal worden. Hoe die er concreet uit moet gaan zien deed hij nog niet uit de doeken. Verder gaat hij in gesprek met diversiteitsmedewerkers over sociale veiligheid en wees hij nog maar eens op het meldpunt WetenschapVeilig, dat in november is opgericht. Ook medewerkers die zich niet met onderzoek bezighouden worden daar ondersteund en geadviseerd, benadrukte hij.
Lees meer
-
Boegbeelden van diversiteitsbeleid moeten een dikke huid hebben
Gepubliceerd op:-
Diversiteit
-
De redactie
Meest gelezen
-
Hoe EM met talent en teamwerk in een prijzenfestival terechtkwam
Gepubliceerd op:-
Hoofdredactioneel commentaar
-
-
Vakbond start petitie tegen verhoging collegegeld internationale studenten
Gepubliceerd op:-
Geld
-
-
Marcroix viert 100-jarig bestaan: ‘Zijn jullie klaar voor een galopje?’
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Diversiteit
-
Onderzoeker Alex Huang: Bedrijfsleven soms beter voor queer mensen van kleur dan deze universiteit
Gepubliceerd op:-
Diversiteit
-
-
Steeds meer vrouwelijke hoogleraren, maar opmars lijkt te stokken
Gepubliceerd op:-
Diversiteit
-
-
Letschert: Aanmoedigen kandidaten van kleur is geen voorkeursbeleid
Gepubliceerd op:-
Diversiteit
-
Medewerkers
-