Universiteit verlaagt bindend studieadvies met zes tot negen punten
Het bindend studieadvies is dit jaar minder hoog voor eerstejaars EUR-studenten. De universiteit verlaagt de norm vanwege de coronacrisis, net als de afgelopen twee jaar.

Studenten volgen een hybride college in het Theilgebouw tijdens een proef met nieuwe apparatuur.
Afbeelding door: Wouter Sterrenburg
In plaats van alle zestig punten zijn 51 tot 54 studiepunten – dat verschilt per opleiding – genoeg om aan het tweede jaar te beginnen. Bij alle opleidingen geldt een minder streng bindend studieadvies. Geneeskunde en de deeltijdopleidingen van de Erasmus School of Law hanteren een ander aantal EC, het bindend studieadvies is daar normaal gesproken ook lager.
De veertien Nederlandse universiteiten kondigden vorige week al aan dat ze het bindend studieadvies met 10 tot 15 procent zouden verlagen. Met de versoepeling hopen ze een deel van de stress door de coronamaatregelen weg te nemen bij studenten.
Toekomst bsa onzeker
Ook in de afgelopen twee collegejaren versoepelde de universiteit het bindend studieadvies vanwege corona. Ondertussen is de toekomst van het bindend studieadvies onzeker. Het nieuwe kabinet schrijft in het coalitieakkoord dat het aangepast zal worden, zodat studenten in het tweede jaar alsnog de puntennorm kunnen halen.
De redactie
-
Tim FicherouxEindredacteur
Meest gelezen
-
Hoe Femke na de dood van haar vader weer vreugde vond in een tekening
Gepubliceerd op:-
Mentale gezondheid
-
-
Van schermtijdboetes tot gameplatform tegen eenzaamheid: EUR-studenten organiseren grootste AI-studentenhackathon van Nederland
Gepubliceerd op:-
Campus
-
Kunstmatige intelligentie
-
Reacties
1 reactie
Reacties zijn gesloten.
Meer Studentenleven
-
Hoe Femke na de dood van haar vader weer vreugde vond in een tekening
Gepubliceerd op:-
Mentale gezondheid
-
-
Campusrun mikt op meer dan driehonderd deelnemers met vernieuwd parcours
Gepubliceerd op:-
Campus
-
Sport
-
-
RSC/RVSV-leden wagen zich in de ring tijdens kickboksgala: ‘Iedereen heeft een plan, tot je goed op je neus wordt geraakt’
Gepubliceerd op:-
Sport
-
Studentenleven
-
Chandiew Hat op 3 februari 2022 om 21:21
Ironisch hoe vorig jaar hier nog moeilijk over werd gedaan, van een versoepeling was nauwelijks te spreken.
Als dat toen al zo was besloten hadden een hoop van ons nu geen vertraging opgelopen…