Vakbonden eisen betere thuiswerkvergoeding
Uit een recente rondgang van onderwijsbond AOb blijkt dat de ene hogeschool zijn thuiswerkende personeel momenteel een netto toeslag van 25 euro per maand geeft voor internetkosten, terwijl de andere het dubbele vergoedt. Maar er is ook een hogeschool waar het personeel helemaal niets extra’s krijgt.

Afbeelding door: Yogendra Singh / Unsplash
Vorig jaar keerden veel hogescholen een eenmalige vergoeding uit, maar ook die varieerde sterk: van 100 tot 200 euro. SaxNow, de nieuwssite van hogeschool Saxion, deed al eerder vergelijkend onderzoek.
Twee euro
“Het gaat om substantieel geld”, zegt AOb-bestuurder Douwe van der Zweep op de nieuwssite van de vakbond. Pogingen om de vergoeding vast te leggen in een cao-afspraak strandden tot nog toe.
Alle hbo-medewerkers zouden volgens hem een thuiswerkvergoeding van twee euro per dag moeten krijgen. Dat komt overeen met het bedrag dat het Nibud adviseert, exclusief ict-, telefoon- en reiskosten.
Lees meer
- Coronacompensatie voor niet-Europese student: 1000 euro collegegeldkorting
- Criminologie-college online: ‘Hallo horen jullie mij?!’
- Minicollege: Hoe efficiënt is thuiswerken?
Universiteiten
Bij de universiteiten hangt het er ook maar net vanaf waar je werkt, weet bestuurder Jan Boersma van FNV Onderwijs en Onderzoek. Daar krijgt iedereen weliswaar een vergoeding van minstens 25 euro voor internetkosten, ongeacht het aantal werkdagen. Maar er zijn ook universiteiten die 30 of 40 euro betalen, naast (soms) een eenmalige vergoeding die eveneens varieert.
Boersma voorziet dat het wetenschappelijk personeel ook na de crisis vaker thuis zal werken. Dat is een reden temeer om een afspraak in de cao op te nemen. Inzet is, net als in het hbo, een thuiswerkvergoeding van twee euro per dag. “Die vergoeding komt boven op de reiskosten die gemaakt worden en de kosten voor computers, telefoon en goed internet. Verder willen we vastleggen dat de werkgever dezelfde arbo-verantwoordelijkheid voor de thuisplek heeft.”
De redactie
Meest gelezen
-
In memoriam emeritus hoogleraar Hans Gortemaker
Gepubliceerd op:-
In memoriam
-
-
Aantal suïcides onder jongeren neemt toe
Gepubliceerd op:-
Mentale gezondheid
-
-
Student met dyscalculie krijgt geen vrijstelling voor statistiek
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in onderwijs
-
Student met dyscalculie krijgt geen vrijstelling voor statistiek
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
-
First Philosophy: een filosofiepodcast voor beginners én gevorderden
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
-
Hoogleraar en studenten nomineren Khartoum Aid Kitchen voor de Nobelprijs voor de Vrede
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-