Direct naar inhoud

Advertentie

Advertentie Studentendrukwerk

Cultuuronderzoek ESHCC van de baan

Gepubliceerd op:

Het geplande cultuuronderzoek bij de Erasmus School of History, Culture and Communication (ESHCC) is van de baan. Vrijdagochtend maakte interim-decaan Frank van der Duijn Schouten in een mail aan ESHCC-medewerkers bekend dat het College van Bestuur (CvB) besloten heeft om het onderzoek van adviesbureau Berenschot af te blazen. Dat deed het mede op verzoek van de faculteitsraad en de interim-decaan.

Het Van der Gootgebouw, waar de ESHCC gevestigd is.

Afbeelding door: Tessa Hofland

“Op dit moment wil het College niet extra druk op de facultaire gemeenschap leggen”, laat een woordvoerder van het CvB per mail weten. De mogelijke onrust die een dergelijk onderzoek zou veroorzaken is de belangrijkste reden om er vanaf te zien. “Ik denk dat het meer reuring veroorzaakt en vraag mij af of Berenschot iets gaat vinden wat we nog niet weten”, vertelt Van der Duijn Schouten. “Het is momenteel niet zinvol om wéér een onderzoek door een externe partij te laten doen, wéér onder een vergrootglas te liggen.” Hij doelt daarmee op het onderzoek van Hoffmann Bedrijfsrecherche, dat onaangekondigd mails van medewerkers onderzocht op zoek naar een eventueel lek in de plagiaatcasus rond voormalig interim-decaan Dymph van den Boom.

'Spanningen en verdeeldheid'

Het College van Bestuur had in juni aangekondigd een cultuuronderzoek uit te laten voeren bij de ESHCC. Aanleiding waren ‘duidelijke signalen van spanningen en verdeeldheid’. Dat onderzoek zou in eerste instantie in juli beginnen. In september maakte het CvB bekend dat adviesbureau Berenschot het cultuuronderzoek dit najaar zou uitvoeren. Nu is het dus helemaal van de baan.

In plaats van het cultuuronderzoek, zal Van der Duijn Schouten een extra tussentijds medewerkersonderzoek uitvoeren om het werkklimaat in kaart te brengen. Dat zou rond de zomer moeten plaatsvinden.

Lees meer

De redactie

Meest gelezen

Reacties

Reacties zijn gesloten.

Advertentie

Advertentie Studentendrukwerk

Lees verder in nieuws