‘Ik wil zoveel mogelijk genieten van het studentenleven’
Dit is Tirza den Hertog (17) uit Nunspeet. Ze begint aan een studie Geneeskunde, omdat ze het menselijk lichaam en mogelijke ziektebeelden interessant vindt.

Afbeelding door: Tirza den Hertog
Maak ook kennis met Julia
-
‘Ik ga rechten studeren omdat ik als kind al werd geconfronteerd met ongelijkheid’
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
Waarom heb je voor deze studie gekozen?
“Ik wil sowieso later met mensen werken, maar wat echt de doorslag gaf, was dat ik het menselijk lichaam en mogelijke ziektebeelden ontzettend interessant vind.”
Waarom heb je voor de EUR gekozen?
“Omdat er voor Geneeskunde landelijk een zware decentrale selectie is, heb ik me goed verdiept in alle universiteiten waar je Geneeskunde kunt studeren. De sfeer op de EUR sprak mij erg aan en de studie staat goed aangeschreven. Ook schatte ik mijn kansen om door de decentrale selectie te komen bij de EUR hoger in dan bij de andere universiteiten, door de vernieuwde manier van selecteren. De keus was dus vrij gemakkelijk gemaakt.”
Ga je op kamers?
“De reistijd vanaf mijn huis naar de universiteit van mijn ouderlijk huis is ruim twee uur, dus ja, ik ga op kamers! Zo krijg je ook meer mee van het studentenleven, en dat spreekt mij ook wel aan.”
Wat verwacht je van je eerste jaar op de EUR?
“Dat het een erg leuk, maar druk jaar gaat worden. Ik verwacht wel dat ik het een stuk leuker ga vinden dan op de middelbare school: Geneeskunde is een richting die ik erg interessant vind en ik heb hier zelf voor gekozen.”
Wat zijn je goede -of juist niet zo goede – voornemens voor je eerste studiejaar?
“Uiteraard wil ik serieus aan de slag gaan met mijn studie! Daarnaast wil ik tijd vrijmaken om te sporten en natuurlijk om te genieten van het studentenleven.”
De redactie
-
Tessa HoflandRedacteur
Meest gelezen
-
Voedsel- en Warenautoriteit sprak de Erasmus Universiteit aan over rookverbod
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Universiteiten trekken minder studenten uit binnen- én buitenland
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Wat betekenen de nieuwe Europese woonplannen voor studenten?
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in studentenleven
-
Universiteiten trekken minder studenten uit binnen- én buitenland
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Thirza combineert acht patronen
Gepubliceerd op:-
Dresscode
-
-
Vechtpartij aan de VU, universiteitsblad deed al eerder aangifte tegen verdachte
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-