Studenten hopen na verloren rechtszaak N=N op politieke steun
De politiek moet een einde maken aan onredelijk hoge eisen rondom het bindend studieadvies, zegt het Landelijk Studenten Rechtsbureau (LSR) na een verloren proefproces tegen de Erasmus Universiteit Rotterdam.

Afbeelding door: Joshua Kruter
De universiteit stuurt studenten van de opleiding als ze in hun eerste studiejaar niet alle studiepunten halen. Die eis is hoog, maar niet in strijd met de wet, oordeelde de rechter vorige week in drie vonnissen: twee tegen de Erasmus Universiteit en een tegen de Hogeschool Rotterdam. Er is geen hoger beroep mogelijk.
'Instellingen kunnen doen wat ze willen'
Het LSR, dat de zaak had aangespannen, betreurt de uitspraak, zegt voorzitter en EUR-student Lars Klappe. “De wet biedt op dit moment zoveel ruimte dat de onderwijsinstellingen in feite kunnen doen wat ze willen.”
Volgens Klappe is er al langere tijd een politieke discussie gaande over de vraag of de hoge eisen hun doel niet voorbij schieten. Nu is het tijd om te handelen, zegt hij. Klappe denkt aan een wettelijke bovengrens van het aantal geëiste studiepunten. “De meeste instellingen eisen dat studenten 45 van de 60 studiepunten halen, een aantal van 45 à 50 punten lijkt mij redelijk.”
Rhea van der Dong, voorzitter van Interstedelijk Studenten Overleg (ISO), is het met Klappe eens. “Nu is de politiek aan zet om grenzen te stellen en studenten weer ademruimte te geven.”
Ingeslagen weg
De Erasmus Universiteit laat weten blij te zijn met de uitspraak. “De rechter heeft ons beleid expliciet bevestigd, dat betekent dat we verder kunnen op de ingeslagen weg,” zegt een woordvoerder.
De redactie
Meest gelezen
-
Voedsel- en Warenautoriteit sprak de Erasmus Universiteit aan over rookverbod
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Universiteiten trekken minder studenten uit binnen- én buitenland
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Wat betekenen de nieuwe Europese woonplannen voor studenten?
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
Reacties
1 reactie
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in onderwijs
-
Hoogleraar en studenten nomineren Khartoum Aid Kitchen voor de Nobelprijs voor de Vrede
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
-
Aangepaste wet internationalisering gaat naar Raad van State
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
-
Studentenorganisaties bezorgd omdat colleges en tentamens op sommige plekken doorgaan
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
Klaas op 7 mei 2018 om 17:23
Waarom hoor ik deze groep studenten alleen maar over de 60 studiepunten (alsof men alle vakken binnen een jaar moet halen) en zwijgt men in alle toonaarden over de compensatiemogelijkheden waarbij onvoldoendes binnen zekere grenzen zijn toegestaan om aan deze 60 studiepunten te komen?