Opnieuw sancties voor Vindicat
Ook dit jaar krijgt de Groningse studentenvereniging Vindicat geen bestuursbeurzen. De vereniging wordt bovendien niet uitgenodigd voor officiële gelegenheden van de hogeschool en de universiteit. Misschien volgend jaar weer wel.

De sociëteit van Vindicat aan de Grote Markt in Groningen.
Afbeelding door: Wutsje
Vindicat kwam de afgelopen jaren geregeld in het nieuws door wangedrag van haar leden. Vorig jaar moest de vereniging het ook al zonder bestuursbeurzen doen: die werden ingetrokken toen bleek dat de vereniging een mishandeling in de sociëteit niet had gemeld.
Het corps beloofde beterschap, maar de Rijksuniversiteit Groningen en de Hanzehogeschool zien daar te weinig van terug. Ze nemen een negatief advies over van de Groningse Accreditatiecommissie Studentenorganisaties. “De maatregelen hebben onvoldoende geleid tot de gewenste cultuurverandering”, staat in een persbericht.
Alcohol
De vereniging zou er te weinig aan doen om overmatig alcoholgebruik aan te pakken en uit enquêtes blijkt dat “een aanzienlijk deel van de leden” de cultuur als onveilig ervaart. Vindicat is bovendien niet open genoeg als er iets voorvalt.
Volgend jaar krijgt de vereniging een nieuwe kans. Er zouden al stappen gezet op de juiste weg: zo houdt de vereniging een jaarlijkse ledenenquête en worden er tijdens de introductietijd informatiebijeenkomsten gehouden over onderwerpen als diversiteit.
“We hebben dit besluit vooral genomen vanwege het gebrek aan veranderingsbereidheid bij de vereniging”, stelt rector Elmer Sterken van de RUG in een verklaring. “Die moet er echt komen willen we een gezonde en veilige studentengemeenschap in Groningen bewerkstelligen.”
De redactie
Meest gelezen
-
Terug of niet? Meer en meer Nederlands-Caribische studenten verkennen die vraag
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Een eigen ChatGPT voor medewerkers: universiteit lanceert Desidera
Gepubliceerd op:-
Kunstmatige intelligentie
-
-
Verkozen raadsleden pleiten voor meer steun voor studenten, tegen hoger collegegeld en Planetary Health Diet
Gepubliceerd op:-
Universiteitsraad
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Studentenleven
-
Terug of niet? Meer en meer Nederlands-Caribische studenten verkennen die vraag
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Gemeenten moeten verkamering makkelijker maken, vindt LSVb
Gepubliceerd op:-
Wonen
-
-
Kabinet wil meer tijdelijke huurcontracten voor studenten
Gepubliceerd op:-
Wonen
-