Roti eten in de bios en openstaan voor verrassingen: dit zijn jullie bioscoopergernissen en tips voor het filmfestival
Mensen die door de film heen praten. Er is weinig irritanter dan dat. Tenminste, als je de reacties op EM’s oproep over bioscoopergernissen, aan de vooravond van het IFFR, moet geloven.

Afbeelding door: Tima Miroschnichenko (Pexels)
Stel je zit in de bioscoop en naast je pakt iemand er een bak roti bij. Het gebeurde een van onze lezers. “Toen ik naar hem keek en smakelijk eten wilde wensen, dacht hij wellicht dat ik hem een reprimande wilde geven en schoof hij op naar het einde van de rij”, schrijft de medewerker. “Mijn minst erge bioscoopergernis.”
Praten en eten, en dan vooral als anderen zich daar schuldig aan maken, zijn de grootste bronnen van filmergernis bij onze lezers. “Bellen in de bioscoopzaal”, reageert een student op Instagram. “Een gesprek voeren halverwege de film”, zegt een ander. Ook gehoord: ‘te luid kauwen’, ‘de geur van popcorn’ en ‘krakende verpakkingen’.
Ondanks de ergernissen en de populariteit van streamingdiensten, gaan onze Instagramvolgers nog steeds liever naar de bioscoop. “Vanwege de popcorn en de vibe”, zegt een lezer. Favoriete bioscoop is Pathé, hoewel Kino en Cinerama ook populair zijn.
Deze donderdag begint het International Film Festival Rotterdam. Een paar filmtips voor het festival waar onze lezers naar uitkijken: Hard Truths, All We Imagine as Light, I’m Still Here en The Brutalist.
Misschien wel de belangrijkste tip voor komende week komt van een andere student: “Begin op tijd met boeken. Soms knipper je met je ogen en dan zijn de interessantste films al uitverkocht. Tegelijkertijd: sta open. Soms is de film die je het minst interessant lijkt juist een juweel.”
Lees meer
-
‘We werken 56 uur per week, betaal ons meer!’
Gepubliceerd op:-
Praat mee
-
De redactie
-
Tim FicherouxEindredacteur
Meest gelezen
-
Voedsel- en Warenautoriteit sprak de Erasmus Universiteit aan over rookverbod
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Universiteiten trekken minder studenten uit binnen- én buitenland
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Wat betekenen de nieuwe Europese woonplannen voor studenten?
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in praat mee
-
Hoe blijven studenten op de hoogte van het nieuws? ‘Ik haat CestMocro’
Gepubliceerd op:-
Praat mee
-
-
Scrol jij langs de headlines of blader je liever door een krant? Vertel ons hoe jij het nieuws volgt
Gepubliceerd op:-
Praat mee
-
-
Studenten over reizen naar de VS: ‘Ik neem een back-uptelefoon mee zonder sociale media erop’
Gepubliceerd op:-
Praat mee
-