Aantal jongeren met schurft neemt toe, GGD onderzoekt Rotterdamse studenten
Terwijl schurft landelijk toeneemt onder jongeren, is er nog maar weinig zicht op de situatie onder Rotterdamse studenten. Een onderzoek van de GGD Rotterdam-Rijnmond en het Erasmus MC moet daar verandering in brengen.

Afbeelding door: Femke Legué
Het veroorzaakt gekmakende jeuk, rode vlekken en blaasjes op de huid: de schurftmijt. Al in 2019 begon het beestje zijn opmars en legde het eitjes in de huid van vooral studenten, onder meer doordat zij hun beddengoed minder vaak verschonen. Dit jaar neemt het aantal studenten met schurft weer toe.
Vier keer zoveel schurft
Bijna 150 op elke 100.000. Zoveel patiënten met schurft tussen de 15 en 24 jaar kwamen er in de eerste week van deze maand binnen bij huisartsen in Nederland, blijkt uit de cijfers van zorgkenniscentrum Nivel. Dat is vier keer zoveel als eind augustus.
Hoeveel studenten er precies rondlopen met schurft is niet bekend. Ook zijn er geen cijfers van het aantal patiënten in Rotterdam. Dat komt doordat schurft geen ziekte is die huisartsen moeten melden bij de GGD, zegt een woordvoerder van GGD Rotterdam-Rijnmond.

Afbeelding door: Femke Legué
Rotterdamse studenten
Om meer zicht te krijgen op de situatie van Rotterdamse studenten zijn onderzoekers van het Erasmus MC en GGD Rotterdam-Rijnmond onlangs begonnen met een vragenlijstonderzoek. “We willen weten hoe groot het probleem bij studenten is en hoelang ze er last van hebben”, zegt Wilma Stolk, universitair docent bij Maatschappelijke gezondheidszorg van het Erasmus MC. Ze werkt twee dagen in de week bij de GGD. Sommige studenten kampen volgens de onderzoeker maar liefst een halfjaar met schurft.
Lees meer
-
Schurft bij studenten in Rotterdam: dit moet je weten
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
De onderzoekers richten zich op twee groepen: studenten die schurft hebben gehad en studenten die het mogelijk hebben opgelopen. “We willen graag weten wat studenten doen als ze schurft hebben of als ze in contact geweest zijn met iemand met schurft”, zegt Stolk. “Op basis van de informatie wil de GGD de voorlichting over schurft aan studenten verbeteren.”
Het onderzoek wordt uitgevoerd in samenwerking met GGD Hollands Midden in Leiden, waardoor ook Leidse studenten een groot onderdeel vormen van het onderzoek. Stolk: “Maar hbo- en wo-studenten uit alle steden mogen de vragenlijst invullen.”
De vragenlijst van het onderzoek is hier te vinden.
De redactie
-
Mariska van SchijndelRedacteur
Meest gelezen
-
Voedsel- en Warenautoriteit sprak de Erasmus Universiteit aan over rookverbod
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Universiteiten trekken minder studenten uit binnen- én buitenland
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Wat betekenen de nieuwe Europese woonplannen voor studenten?
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in studentenleven
-
Universiteiten trekken minder studenten uit binnen- én buitenland
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Thirza combineert acht patronen
Gepubliceerd op:-
Dresscode
-
-
Vechtpartij aan de VU, universiteitsblad deed al eerder aangifte tegen verdachte
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-