Zestien jonge wetenschappers met Rubiconbeurs op pad
Onderzoeksfinanciers NWO en ZonMw geven zestien pas gepromoveerde wetenschappers een Rubiconbeurs om ervaring op te doen bij een buitenlandse kennisinstelling. Bijna veertig procent van de aanvragen werd gehonoreerd. Het Erasmus MC ontving twee beurzen.

Afbeelding door: Iris van den Broek
De laureaten van de Rubiconbeurzen zijn negen mannen en zeven vrouwen. Ze gaan bijna allemaal voor twee jaar naar het buitenland. Zeven kiezen voor de Verenigde Staten, twee voor het Verenigd Koninkrijk en de rest voor Zuid-Afrika, Israël, Canada, Zwitserland, Ierland, Portugal of België.
Ze doen bijvoorbeeld onderzoek naar hoe je menselijke botten kunt namaken met een 3D-printer, hoe herinneringen worden opgeslagen in het brein en hoe je supersnelle elektronische schakelaars kunt bouwen.
Voor deze derde en laatste ronde Rubiconbeurzen van 2022 waren 42 aanvragen ingediend, waarvan 38,5 procent werd gehonoreerd. Financiers NWO en ZonMw kennen er jaarlijks ongeveer zestig toe.
De Rubicon-beurs is populair. Hij maakt het voor jonge wetenschappers sinds 2005 mogelijk om een of twee jaar naar het buitenland te gaan. Maar wie hem misloopt hoeft niet te wanhopen. Het is niet aangetoond dat de beurs een groot effect heeft op de wetenschappelijke loopbaan.
Lees meer
-
Vijftien jonge wetenschappers met Rubiconbeurs op pad
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
De redactie
Meest gelezen
-
Rente op studieschuld naar hoogste peil in 17 jaar
Gepubliceerd op:-
Geld
-
-
Loop je achter met het aflossen van je studieschuld? DUO mag het straks doorgeven aan je gemeente
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
-
Extra geld voor hoger onderwijs groeit niet mee met inflatie
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
Politiek
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Wetenschap
-
‘Er moet een minimumleeftijd komen voor fatbikes’
Gepubliceerd op:-
De Kwestie
-
-
De emoties van wetenschap(pers) zijn voelbaar tijdens theatervoorstelling DOPE
Gepubliceerd op:-
Cultuur
-
Wetenschap
-
-
Nederlanders geloven steeds minder dat AI de wetenschap vooruit kan helpen
Gepubliceerd op:-
Kunstmatige intelligentie
-
Wetenschap
-