Moet de universiteit alleen veganistisch eten serveren? ‘Duurzaamheid en inclusie moeten hand in hand gaan’
Michaell Rocha, student Management of International Social Challenges, benadrukt het belang van inclusiviteit naast duurzaamheid. “De universiteit moet rekening houden met alle perspectieven van alle studenten. Duurzaamheid en inclusie moeten dus hand in hand gaan.”
Studenten aanmoedigen
Sommige studenten denken dat het een goed idee is om een vegan-only beleid te voeren, omdat het mensen zou kunnen aanmoedigen om veganist te worden. Economiestudent Jan Biegun stelt een oplossing voor mensen die toch graag vlees willen eten. “Als je toch zo graag vlees wilt eten, is niemand verplicht om op de universiteit te blijven. Of je kunt ook je eigen eten meenemen.”
Veganistische studenten hebben vaak moeite met het zoeken naar veganistische opties. Viktória Vargová, masterstudente Media & Creative Industries, en veganist, vertelt hoe het soms moeilijk kan zijn om verschillende soorten veganistisch eten te krijgen, maar het is niet onmogelijk. “Je hebt een aantal opties, bijvoorbeeld Jack Beans of in de Vitam-kantine. Ze hebben veganistische opties, maar ik denk nog steeds dat het iets beter kan.” Ugoeze Podler, internationale student Bedrijfskunde, voegt toe dat het ook erg duur kan zijn om op de campus te kiezen voor veganistisch eten. Een veganistische maaltijd van Jack Beans begint bijvoorbeeld bij 8 euro, wat nogal duur kan zijn voor het studentenbudget.
Lees ook
-
Veganistische universiteit enige logische keus? Medewerkers zijn verdeeld
Gepubliceerd op:-
Campus
-
De redactie
-
Adinda KhairunnisaVideo-verslaggever
Meest gelezen
-
Afspraken over internationale studenten zijn nu officieel vastgelegd
Gepubliceerd op:-
Internationalisering
-
Onderwijs
-
-
Op zoek naar Woudensteins wildlife met natuurexpert Jacob Molenaar
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
Hoe EM met talent en teamwerk in een prijzenfestival terechtkwam
Gepubliceerd op:-
Hoofdredactioneel commentaar
-
Reacties
1 reactie
Reacties zijn gesloten.
Meer EM TV
-
Op zoek naar Woudensteins wildlife met natuurexpert Jacob Molenaar
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
EM TV Newsflash: ESL-promovendus verliest rechtszaak, korter academisch jaar voor rechtenstudenten en internationale studenten worden vaker opgelicht
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
Wanhopig op zoek naar verkoeling besteelt een studente zelfs haar eigen hond
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
Johannes op 7 maart 2022 om 14:10
Grappig ik denk juist dat mensen die veganistisch willen eten kunnen buiten de campus iets zoeken.
Maar alle gekheid op een stokje ik ben ervoor dat er een breed aanbod van (betaalbaar) veganistisch eten moet zijn maar daarnaast ook gewoon vlees want als we het over inclusiviteit hebben waarom dan de vleeseters buiten sluiten? Inclusiviteit betekend toch dat alle partijen welkom zijn?