Rutte: Harde lockdown, maar tentamens mogen doorgaan
Universiteiten gaan terug naar uitsluitend online onderwijs. Dat zei premier Mark Rutte dinsdagavond in zijn toespraak. Maar de tentamens en het praktijkonderwijs mogen nog wel op de campus plaatsvinden. Of de Erasmus Universiteit dat ook gaat doen, is nog niet duidelijk.

De besmettingscijfers stijgen ‘in sneltreinvaart’, verklaarde premier Rutte, terwijl demonstranten buiten het Torentje met fluitjes, pannen en geschreeuw tegen de coronamaatregelen protesteerden.
Het protest mocht niet baten. Nederland gaat voor een periode van vijf weken op slot. “Hoe minder contacten, hoe beter”, vatte Rutte samen. “We moeten nu alles doen. We moeten door deze heel zure appel heen bijten voor het weer beter wordt.”
Eraan geloven
Dus gaan de scholen weer dicht en moet ook het hoger onderwijs eraan geloven. Verreweg het meeste onderwijs was sowieso nog online, maar vooral voor eerstejaarsstudenten was er soms meer mogelijk.
Nu niet meer. Afstandsonderwijs wordt weer de norm. Alleen ‘praktijkonderwijs’ mag nog op de campus gegeven worden. Sommige vaardigheden kun je nu eenmaal niet achter een scherm leren.
Ook voor tentamens maakt het kabinet een uitzondering: die kunnen doorgaan op de campus. Uiteraard moeten studenten en surveillanten wel strikt de anderhalve meter hanteren en thuisblijven als ze klachten hebben. Universiteiten mogen zelf besluiten om tentamens toch volledig online af te nemen. Daarover zullen ze eerst in overleg moeten gaan.
Kwetsbare studenten
Ook voor kwetsbare studenten is een uitzondering gemaakt. Een precieze definitie geeft het kabinet niet, maar denk aan studenten die thuis geen goede werkplek hebben of studenten met een functiebeperking die moeilijk thuis kunnen studeren.
Bibliotheken worden gesloten, maar je mag er wel boeken afhalen. Dat zal vermoedelijk ook voor de bibliotheken van universiteiten en hogescholen gelden.
Het kabinet heeft geen andere keus dan deze maatregelen te nemen, meent Rutte. “Elke dag overlijden zo’n zestig mensen aan corona. In de tweede golf komen meer mensen in het ziekenhuis terecht dan in de eerste golf.”
De redactie
Meest gelezen
-
TU Delft gaf naam van columnist aan politie door
Gepubliceerd op:-
Protest
-
-
Psychische hulp en financiële steun voor Iraanse studenten in Nederland
Gepubliceerd op:-
Veiligheid
-
-
NOS: Vertrouwenscrisis en angstcultuur op intensive care Erasmus MC
Gepubliceerd op:-
Veiligheid
-
Reacties
1 reactie
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in Onderwijs
-
Letschert geeft nog niets weg in eerste Kamerdebat
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
Politiek
-
-
EUR-master International Management bij zestien ‘excellente’ masters van Nederland
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
-
Bedrijfje neemt hap uit stufi van zeker 350 internationals
Gepubliceerd op:-
Internationalisering
-
Jim op 15 december 2020 om 12:39
Teken de petitie om de universiteit te vragen fysieke tentamens ook daadwerkelijk te garanderen: http://chng.it/FD6kSjbN