EUR past uiterlijk Pieten toch aan
Het uiterlijk van een aantal Pieten die dit jaar Sinterklaas vergezellen tijdens het feest voor medewerkers en familie op de EUR zal toch worden aangepast.
Naast de traditionele bruingekleurde Pieten zullen aanstaande zaterdag ‘enkele aspirant-Pieten met roetvegen op de gezichten’ meedoen aan de viering op de campus. Dat heeft het College van Bestuur besloten.
Leerling-Piet
Volgens een schriftelijke verklaring heeft het CvB ‘goed geluisterd naar de maatschappelijke discussie de afgelopen weken en natuurlijk ook gekeken naar het Sinterklaasjournaal’, dat in verschillende uitzendingen ‘leerling-Pieten’ in beeld bracht die enkel zwarte roetvegen op hun gezicht hadden. Ook bij de landelijke Sinterklaasintocht in Gouda waren de aspirant-Pieten te zien.
Commotie
Eind oktober liet de EUR weten geen aanpassingen te doen aan het uiterlijk van de Pieten en zag het niet de noodzaak om nadrukkelijk stelling in te nemen in de discussie over de figuur van Zwarte Piet. Volgens Pieter Kuijt, hoofd van de afdeling Marketing en communicatie, volgt de aanpassing van het beleid naast ontwikkelingen in het maatschappelijke debat ook op commotie die vorige week ontstond onder EUR-medewerkers. Een aantal van hen liet in een ingezonden brief op deze website weten het niet eens te zijn met het besluit van de EUR om zich te onttrekken aan de zwartepietendiscussie.
Andere verschijningsvormen
De universiteit sluit verdere aanpassingen in de toekomst overigens niet uit. “We zullen ook goed nadenken over andere verschijningsvormen die recht doen aan het feit dat het Sinterklaasfeest een feest voor iedereen is en kan blijven”, aldus het CvB. EvR
Foto: screenshot Sinterklaasjournaal (NTR)
Meest gelezen
-
Voedsel- en Warenautoriteit sprak de Erasmus Universiteit aan over rookverbod
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Universiteiten trekken minder studenten uit binnen- én buitenland
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Wat betekenen de nieuwe Europese woonplannen voor studenten?
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in nieuws
-
Wat betekenen de nieuwe Europese woonplannen voor studenten?
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
-
Demonstranten mogen op campus overnachten
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
-
Celstraf voor geweld tijdens protesten UvA
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-