Samen sinds Eureka: ‘Jij bent toen echt keihard uit je broek gescheurd’
Van een eerste kus op het terras tot samenwonen en trouwen: de Eurekaweek bleek voor velen het startpunt voor een relatie of vriendschap. Voorafgaand aan de 53e editie vertellen een koppel en twee vriendinnen over hoe ze elkaar leerden kennen en waar dat allemaal toe leidde.

Sjoerd en Merel nu, op het balkon van hun appartement.
Afbeelding door: Daan Stam
Merel Smits (27) en Sjoerd Riemens (29) leerden elkaar kennen tijdens de introductieweek van 2017. Merel nam deel aan de Eurekaweek, terwijl Sjoerd als gids de groep begeleidde.
Gin-tonic
Terugdenkend aan de eerste ontmoeting, kunnen ze een lach niet onderdrukken. „Ik weet nog dat we op de tweede dag gingen terrassen, toen Merel per ongeluk gin-tonic over mijn broek heen gooide”, blikt Sjoerd terug. Merel: “We zaten te dobbelen en toen viel het blikje opeens om. Het was gelijk een goede introductie, haha.”
Al snel hebben ze een klik. Merel: “Ik vond hem stoer: een oudere jongen die al studeerde en in zijn eerste jaar bij een studentenvereniging zat. Met zijn zonnebril, pet achterstevoren en kuiltjes in zijn wangen was ik al snel voor hem gevallen.”

Sjoerd en Merel tijdens een gala.
Afbeelding door: Eigen foto
Scheur in de broek
Ook Sjoerd valt voor de charme van Merel. “Ik vond haar ook stoer, het was een meisje met pit. Ze daagde me op een leuke manier uit en plaagde me.” Om indruk op Merel te maken, probeerde Sjoerd zijn boksbalvaardigheden te laten zien door met zijn voet tegen de boksbal te trappen. “Toen ben jij echt keihard uit je broek gescheurd”, blikt Merel lachend terug.
'Ze daagde me op een leuke manier uit en plaagde me'
Tijdens de Eurekaweek slaat de vonk helemaal over en de twee worden een stel. Inmiddels is het negen jaar later. Merel: “ Verliefd zijn is nu houden van geworden. Juist door met elkaar te praten en elkaars verschillen te omarmen, hebben we elkaar veel beter leren kennen. Ik ben heel uitbundig en zeg wat er in me opkomt, Sjoerd is wat rustiger en meer berekend. Zo vullen we elkaar aan.”
Negen jaar later hebben de twee een appartement gekocht in Rotterdam-Blijdorp, waar ze wonen met hun twee katten Guus en Saartje. Volgend jaar juni gaan Merel en Sjoerd zelfs trouwen. “Dat voelt als een heel grote, volwassen stap. Tegelijkertijd voelt het natuurlijk, omdat we al zo lang samen zijn. Je gaat de Eurekaweek niet in met het idee dat je een nieuwe liefde gaat ontmoeten. Het is zo toevallig hoe het is gelopen”, zegt Merel.
Blinddoek

Petra en Alexandra zijn zijn nog altijd dikke vriendinnen.
Afbeelding door: Nhat Minh Bui
Petra en Alexandra (beiden 57 jaar) zijn al 35 jaar vriendinnen en de Eurekaweek vormt daarin een belangrijk onderdeel. Als aankomende tweedejaars doen ze mee als mentoren. “Verhip, een mentorkip stond op de folder van de Eurekaweek. De mentoren waren de kippen, de eerstejaars de kuikens”, legt Petra uit.
'Toen ik mijn blinddoek afdeed, stond ik op een heel eng balkonnetje'
Van tevoren volgen de twee geneeskundestudenten een trainingsweekend om zich voor te bereiden op het gidsen tijdens de Eurekaweek. Petra: “Moest ik met een blinddoek door het huis lopen, terwijl Alexandra mij moest leiden. Toen ik mijn blinddoek afdeed, stond ik op een heel eng balkonnetje. Dan leer je elkaar wel kennen en vertrouwen, haha.”
Kuikentjes
Hoewel de twee al studievriendinnen zijn, versterkt de Eurekaweek hun band. “Je bent zeven dagen lang dag en nacht met elkaar, dan leer je elkaar wel kennen”, verklaart Alexandra. Als gidsen vullen de twee elkaar aan. “Petra was wat introverter en zorgde voor de rustige kuikentjes. Ik ging er juist op uit met de drukke kuikentjes.”
De twee houden ook na de introweek contact. “Elke dag zaten we samen in de collegezaal: jij studeerde en ik sliep”, lacht Alexandra. “Ook woonden we allebei op kamers in Rotterdam, waar we ‘getrouwd’ waren in gemeenschap van fiets. En ik troostte je als je hamster weer eens doodging.”
150 kilometer
Ook daarna houden de twee contact. 35 jaar later en 150 kilometer van elkaar vandaan – Petra woont in Wateringen, Alexandra in Dieren – zijn ze nog steeds goede vriendinnen. “Petra is wat bedachtzamer, ik heb altijd veel ideeën. Zo vullen we elkaar aan. Als we allebei hetzelfde zouden zijn, zou ik het niet volhouden”, zegt Alexandra.
De twee zijn verschillend, maar blijken in sommige dingen toch hetzelfde. “Pas gingen we samen overnachten en wat bleek? We hadden allebei precies dezelfde roze pyjama met blauwe bloemetjes aan, haha.”
Cruisen
Komend jaar staat een volgende activiteit op het programma: een cruise met hun moeders naar Noorwegen. “35 jaar geleden gingen we samen interrailen en sliepen we op een perron in Belgrado.” Nu gaan ze met hun ouders cruisen. Het contrast kan bijna niet groter, beseffen ze allebei. Hoewel: “De kern van onze vriendschap zal altijd hetzelfde blijven.”
Lees verder
-
‘Vrienden zijn een soort totempaal waar je je veilig voelt’
Gepubliceerd op:-
Eurekaweek
-
De redactie
-
Pjotr van Koesveld
Verslaggever
Reacties
Meer Eurekaweek
-
Hierop werden studenten verliefd tijdens de Eurekaweek
Gepubliceerd op:-
Eurekaweek
-
-
Even wat rust en ‘iets’ van de stad zien tijdens de Rotterdam Tour
Gepubliceerd op:-
Eurekaweek
-
-
Jamal op zoek naar de brakste student: ‘Uitrusten doe ik later wel’
Gepubliceerd op:-
Eurekaweek
-
Laat een reactie achter