Direct naar inhoud

Emiliia is gewend aan de kou

Gepubliceerd op:

Het is vijf graden, maar het voelt kouder door de vochtige wind. In Mandeville zijn de tutorials net klaar en stromen de gangen vol met dikke jassen, paraplu’s en de studenten die zich daaronder proberen te verstoppen. Emiliia (25) komt uit een les over de Europese Unie. Ze loopt er ontspannen bij, de kou is voor haar nooit een punt geweest.

Emiliia kan goed tegen kou, en anders haar jas wel.

Afbeelding door: Daan Stam

Ze draagt een donkerblauwe gewatteerde jas met een wijde, statige capuchon en het comfort van een slaapzak. “Het weer van vandaag voelt voor mij normaal”, vertelt ze. Emiliia is opgegroeid in Moermansk, een stad in het noorden van Rusland. “De winter daar voelt niet zo koud, want door de warme zeestroom is de lucht niet zo crispy.”

Emiliia’s alomvattende jas is uniek. Aan de binnenkant zitten twee banden waarmee ze de jas op haar rug kan dragen als een soort rugzak. Een geweldige uitvinding die vaak te pas komt: “Je weet wel wanneer je op het vliegveld bent en je handen vol zijn en je het ook nog te warm krijgt.”

Emiliia heeft in veel steden gewoond. Twee weken geleden is ze in Rotterdam aangekomen voor een korte uitwisseling tijdens haar master Bestuurskunde aan de universiteit van Ljubljana in Slovenië. Die studie doet ze grotendeels op afstand vanuit Hamburg. Daar werkt ze en woont ze met haar man, met wie ze al sinds de middelbare school een relatie heeft.

Voor haar korte verblijf in Rotterdam heeft ze één koffer meegenomen met vijf broeken en tien truien. Alles past bij elkaar, dus aankleden is erg makkelijk. “Wanneer je er simpel uitziet, zie je er clean uit.” Ze hoeft in de ochtend niet lang na te denken om een ‘minimalistische, professionele’ outfit te vinden. Vandaag is dat een baggy spijkerbroek en een wollige, grijsbruine trui.

De komende jaren wil Emiliia nieuwe landen blijven ontdekken, al wordt het misschien niet in een bestuurskundige rol, maar eerder als werknemer van een internationaal bedrijf in de logistiek of marketing. “Ik vind het inspirerend om mensen en hun culturen te leren kennen.” Overal waar ze komt, kijkt ze ook naar de kleding die mensen dragen. Haar favoriete plek is duidelijk: “Ik heb zes maanden in Parijs gewoond…”

Wat is een compliment waar je blij van wordt?

“Sommige mensen zeggen dat mijn ogen vriendelijk en open zijn. Wanneer mensen dat tegen me zeggen, voel ik me warm en gezien, want ik vind het belangrijk om aardig te zijn.”

Lees meer

De redactie

Reacties

Reacties zijn gesloten.

Lees verder in dresscode