Vakbonden: 9 december demonstratie tegen ‘sloop’ hoger onderwijs
Ongeveer honderd wetenschappers hebben maandagavond op het Domplein in Utrecht naar het verkiezingsdebat van EenVandaag gekeken. De vakbonden kondigden meteen een nieuw protest aan: een staking op dinsdag 9 december.

Afbeelding door: Foto via WOinActie.
Docenten en onderzoekers wilden voor de verkiezingen nog even laten merken dat ze er zijn, zeiden WOinActie en vakbonden AOb en FNV vooraf. Maandag kwamen ondanks het slechte weer zo’n honderd mensen naar het Domplein in Utrecht.
Daar stond een grote tent waar iedereen op schermen het verkiezingsdebat kon volgen. Vooraf waren er enkele sprekers, ook van GroenLinks-PvdA, D66 en SP. Ook was er een nabeschouwing.
De vakbonden kondigden een nieuw protest aan. Op dinsdag 9 december gaan ze staken en in Amsterdam demonstreren. De inzet: het volgende kabinet moet de bezuinigingen terugdraaien en juist meer investeren in onderwijs en wetenschap.
Lees meer
-
Dit is wat de partijen na de verkiezingen willen met hoger onderwijs en onderzoek
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
De redactie
Meest gelezen
-
Voedsel- en Warenautoriteit sprak de Erasmus Universiteit aan over rookverbod
Gepubliceerd op:-
Campus
-
-
Universiteiten trekken minder studenten uit binnen- én buitenland
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
Wat betekenen de nieuwe Europese woonplannen voor studenten?
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in protest
-
Protest 9 december: staken mag, maar tentamens gaan door
Gepubliceerd op:-
Protest
-
-
Live: demonstratie tegen hoogleraar en tegendemonstratie op campus (beëindigd)
Gepubliceerd op:-
Protest
-
-
Zestig medewerkers en studenten leggen werk en studie neer om aandacht te vragen voor Gaza
Gepubliceerd op:-
Protest
-