Onderwijsminister Eppo Bruins stapt ook op, klimaatminister Sophie Hermans neemt tijdelijk over
VVD-minister Sophie Hermans neemt tijdelijk het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap onder haar hoede nu NSC-minister Eppo Bruins is opgestapt. In navolging van minister Caspar Veldkamp zijn vrijdag alle NSC-bewindslieden uit het kabinet gestapt.

Afbeelding door: Arie Kers
Aanleiding voor het opstappen was dat Veldkamp van Buitenlandse Zaken tijdens de ministerraad zijn collega’s van de andere regeringspartijen (VVD en BBB) niet wist te overtuigen. Veldkamp wilde nieuwe maatregelen nemen tegen Israël, maar VVD en BBB zagen dat niet zitten. Veldkamp (voormalig ambassadeur in Israël) kondigde daarop aan dat hij zijn ontslag ging indienen.
Lees meer
-
Val kabinet: Welke plannen gaan in de ijskast?
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
Tweede keer val kabinet
Het kabinet is 3 juni al gevallen toen de PVV wegliep. Het kabinet is vrijdagavond dus eigenlijk voor de tweede keer gevallen, nu ook de bewindslieden van NSC zich terugtrekken.
Minister Eppo Bruins (OCW) is dus één van de opgestapte NSC-ministers. De anderen zijn Eddy van Hijum (vicepremier en lijsttrekker), Judith Uitermark (Binnenlandse Zaken) en Daniëlle Jansen (sinds afgelopen juni minister van Volksgezondheid). Ook vier staatssecretarissen van NSC gaan weg.
Klimaatminister Hermans krijgt tijdelijk OCW

Afbeelding door: Martijn Beekman
VVD en BBB hebben nieuwe bewindslieden naar voren geschoven op zaterdag. De opvolger van Bruins is VVD’er Sophie Hermans (nu al minister van Klimaat en Groene Groei). Hermans stond in de vorige verkiezingen nummer 2 op de lijst van de VVD, maar deze keer is ze niet verkiesbaar. Wel is ze naar eigen zeggen beschikbaar als minister, mocht de VVD opnieuw gaan regeren.
Jarenlang was Hermans politiek assistent van VVD-leider Mark Rutte. In 2017 kwam ze voor de liberalen in de Tweede Kamer en vijf jaar later werd ze fractievoorzitter. Ze is de dochter van Loek Hermans, minister van OCW in het tweede ‘paarse’ kabinet (1998-2002) van PvdA, VVD en D66.
De waarnemend ministers zijn benoemd tot er opvolgers zijn gevonden. In de aankondiging is sprake van ‘tijdelijke beheer’. Er staat niet bij hoe snel de twee overgebleven coalitiepartijen nieuwe bewindslieden verwachten te vinden. De verkiezingen zijn op 29 oktober en daarna moet er nog een nieuwe coalitie komen. Het kabinet-Rutte IV ging bijna een jaar demissionair door.
De redactie
Meest gelezen
-
In memoriam emeritus hoogleraar Hans Gortemaker
Gepubliceerd op:-
In memoriam
-
-
Aantal suïcides onder jongeren neemt toe
Gepubliceerd op:-
Mentale gezondheid
-
-
Student met dyscalculie krijgt geen vrijstelling voor statistiek
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in politiek
-
Universiteiten optimistisch over formatieplannen, studenten teleurgesteld
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
-
Ministerie van OCW heeft nog 145 miljoen euro liggen
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
-
Onderhandelaars krijgen wensenlijstjes studenten, onderwijs en onderzoek
Gepubliceerd op:-
Politiek
-