Meer dan 131 duizend handtekeningen tegen langstudeerboete
In totaal hebben 131.214 mensen een petitie tegen de langstudeerboete ondertekend. Dinsdag zijn de handtekeningen aan de Tweede Kamer overhandigd onder het motto ‘De groeten met je boete’.

Afbeelding door: Pauline Wiersema
Eigenlijk waren er twee petities. De ene was van oppositiepartij GroenLinks-PvdA, de andere van de Landelijke Studentenvakbond, FNV Young & United, omroep BNNVARA en nieuwsplatform De Marker. De handtekeningen zijn samengevoegd.
Zelfs de jongerenorganisaties van regeringspartijen VVD en NSC verzetten zich tegen de langstudeerboete die studenten straks krijgen als ze meer dan een jaar uitlopen in hun bachelor- of masteropleiding. Ook de hogescholen en universiteiten zijn mordicus tegen de invoering
Vrijdag maakt het kabinet zijn regeerprogramma bekend. Er zijn nog geen tekenen dat het plan voor de langstudeerboete wordt ingetrokken.
Read more
-
Kabinet twijfelt niet aan bezuiniging op hoger onderwijs
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
De redactie
Meest gelezen
-
Letschert: honderden miljoenen erbij voor hoger onderwijs
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
-
Erasmus Universiteit krijgt voorlopig positief advies op Instellingstoets
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
-
AIVD blijft waarschuwen voor diefstal van kennis
Gepubliceerd op:-
ICT
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Politiek
-
Onderwijs en onderzoek in Iran ontwricht door oorlog
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
Politiek
-
-
Estse president Alar Karis in Erasmus Paviljoen: ‘We zijn niet in oorlog, maar ook niet in vrede’
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
-
Raad van State kraakt nieuwe tegemoetkoming voor pechstudenten
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
Studentenleven
-