Maar er mag heus ook worden gefeest deze dinsdagavond in Ahoy. Want de cantus is een van de klassieke hoogtepunten van de introductieweek. Al tien jaar verzorgt de Tilburgse veertienkoppige formatie TCB Bracchus een eclectische setlist die de zaal in vervoering brengt. Van de Nederlandstalige hits van Guus Meeuwis (inclusief Brabantse vlag bij het lied over de provincie) tot een Queen-medley en krakers uit de jaren zestig, zeventig en tachtig.

Net zo makkelijk zingt iedereen mee met Hey Jude van de Beatles uit 1968 als met Noodgeval van Goldband uit 2021. Want het Nederlandstalige lied wordt niet geschuwd, om te beginnen met het Wilhelmus, zodat internationale studenten ook weten waar ze aan begonnen zijn toen ze zich inschreven voor een studie in Nederland.

Ondertussen worden aan de tafels en op de tribunes vriendschappen gesmeed, wordt uit volle borst meegezongen en lijkt iedereen zich aan de regels te houden: niet op tafels staan, niet met bier gooien en geen polonaise. Nou ja, alleen een kleintje dan.

cantus_eurekaweek_2023_33_Aysha Gasanova
Een beetje tegen de regels deze polonaise, maar onvermijdelijk. Beeld door: Aysha Gasanova
cantus_eurekaweek_2023_31_Aysha Gasanova
Beeld door: Aysha Gasanova
cantus_eurekaweek_2023_10_Aysha Gasanova
Beeld door: Aysha Gasanova
cantus_eurekaweek_2023_06_Aysha Gasanova
Beeld door: Aysha Gasanova
cantus_eurekaweek_2023_07_Aysha Gasanova
Beeld door: Aysha Gasanova
cantus_eurekaweek_2023_04_Aysha Gasanova
Beeld door: Aysha Gasanova
cantus_eurekaweek_2023_13_Aysha Gasanova
Beeld door: Aysha Gasanova
cantus_eurekaweek_2023_27_Aysha Gasanova
Beeld door: Aysha Gasanova
cantus_eurekaweek_2023_22_Aysha Gasanova
Beeld door: Aysha Gasanova
cantus_eurekaweek_2023_19_Aysha Gasanova
Beeld door: Aysha Gasanova