Wetenschappers sinds pandemie vaker in schijnwerpers
Wetenschappers zijn sinds 2020 meer in de schijnwerpers getreden. Dat staat in een dinsdag gepubliceerde studie van Economist Impact en uitgeverij Elsevier gebaseerd op surveydata van meer dan 3.100 wetenschappers in 111 landen, van wie 253 uit Nederland.

Afbeelding door: Studium Generale
Foutieve informatie
Wereldwijd zijn het vooral geneeskundigen (12 procentpunt meer) en sociale wetenschappers (9 procentpunt meer) die publiekelijk de strijd aanbinden tegen foutieve informatie. Ze komen daardoor ook vaker in aanvaring met online pestkoppen. Uit de gegevens blijkt dat een derde van de Europese wetenschappers en bijna de helft van de Noord-Amerikaanse wetenschappers online gepest en soms zelfs bedreigd is, of dat heeft zien gebeuren bij een naaste collega.
Die pesterijen en bedreigingen werpen obstakels op. Een kwart van alle respondenten ziet ze als een uitdaging om door te gaan, maar daartegenover geeft 23 procent aan dat ze zich hierdoor minder uitlaten over klimaat- en sociale en economische problemen.
Kleine steekproef
De onderzoekers relativeren de uitkomst van de studie zelf. De respons lag met 0,8 procent namelijk ongebruikelijk laag, waardoor de steekproef volgens de onderzoekers te klein is om met zekerheid uitspraken te kunnen doen over afzonderlijke landen.
Lees meer
-
KNAW vreest voor ‘verloren generatie’ onderzoekers door pandemie
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
De redactie
Meest gelezen
-
Minister Rianne Letschert wil ‘rust en stabiliteit’ terugbrengen
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
-
‘Last Salute’ voor de VS
Gepubliceerd op:-
Column
-
-
Waarom de universiteit vrijdag dicht is, terwijl verder bijna iedereen werkt of naar school moet
Gepubliceerd op:-
Campus
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in Wetenschap
-
Hoe Unilever de Tweede Wereldoorlog overleefde
Gepubliceerd op:-
Eureka!
-
-
Academic Freedom Index: Academische vrijheid neemt wereldwijd af
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-
-
Bijna helft vrouwelijke promovendi ervaart ongewenst gedrag
Gepubliceerd op:-
Wetenschap
-