Minder focus op excellent studeren en meer op de mooie initiatieven die studenten het afgelopen jaar genomen hebben. Dat is het idee achter de Student van het Jaar-verkiezing, vertelt Wieneke Gunneweg in EM TV. Erasmus Magazine en Studium Generale organiseren deze verkiezing samen. Dinsdag wordt de winnaar bekend gemaakt tijdens The Bye Bye Show, de onofficiële afsluiting van het collegejaar in het Erasmus Paviljoen.
Door de initiatieven van de vijf finalisten en van andere studenten, vindt Gunneweg dit ‘het jaar van de student’. Onder meer de studenten die hun verhalen wilden delen over seksueel geweld zijn haar bijgebleven. “Ik vond het heel dapper van die studenten om zich uit te spreken. Het kan anderen helpen om ook de stap te nemen en hun verhaal te delen.”
Ook staat Gunneweg stil bij het gegeven dat de studentfreelancers weer bij EM op kantoor mogen komen. “Met studenten werken is misschien wel het leukste aan dit werk”, vindt de hoofdredacteur van EM.