Bijverdienen naast je studie: deze student is een fanatieke fitnesstrainer
Horeca, callcenters, oppaswerk. Wat voor bijverdiensten hebben studenten zoal naast hun studie? In de derde aflevering: Zeki Schults studeert Health Policy and Management en werkt als fitnesstrainer bij Erasmus Sport.

Zeki traint veel, eet gezond en drinkt geen alcohol. Als fitnesstrainer moet je een bepaalde mate van levensplezier opgeven, maar dat vindt hij helemaal niet erg. De bachelorstudent liep al rond bij de fitness van Erasmus Sport toen hij nog op de middelbare school zat en sport er inmiddels al jaren. “Ik vond het zo leuk dat ik op een gegeven moment gewoon vroeg of ik er kon werken als trainer.” Hij moest nog een jaar wachten voordat de kans zich voordeed. “Het is fantastisch”, vertelt hij over zijn baan. “Hier kan ik van mijn passie mijn werk maken.”
Gemiddeld werkt Zeki zo’n vier uur per week. Zijn taak is voornamelijk om de leden van de sportschool te begeleiden. “Ik moet ervoor zorgen dat ze bijvoorbeeld de juiste oefentechniek gebruiken”, zegt hij. “Maar daarnaast moet ik ook de fitnessapparaten schoonhouden.” Ook al vindt hij het schoonmaken vreselijk, wil hij toch blijven werken als trainer, misschien ook fulltime wanneer zijn studie afgerond is. “Dit jaar ga ik mijn personal trainer-certificaat halen”, zegt hij. “Dan heb ik dat alvast.”
Bekijk de video van serveerster Johanna
-
Bijverdienen naast je studie: serveerster Johanna vindt haar werk fantastisch, op de vuile afwas na
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
Video
-
De redactie
-
Feba SukmanaRedacteur
-
Alp GasimovCameraman
Meest gelezen
-
Liberi Erasmi wint recordverkiezingen Universiteitsraad
Gepubliceerd op:-
Universiteitsraad
-
-
Hoe het voelt als je taal verdwijnt
Gepubliceerd op:-
Column
-
-
Tweede Kamer: Minister moet in gesprek over bsa
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Video
-
EM TV newsflash: Ingang Kralingse Zoom gesloten, openingstijden Polak en nieuw onderzoek zegt dat bsa niet helpt
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
Studenten slagen minder vaak voor vroege tentamens: ‘Niemand wil ’s ochtends vroeg opstaan’
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
-
EM TV newsflash: medewerkers voortaan ook ontruimer, nieuw bestuur LSVB en waarom het code rood is in de muzieksector
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-