VVD stelt vragen over de criminaliteit op campus Woudestein
De VVD Rotterdam stelt schriftelijke vragen aan stadsbestuur over diefstallen in openbare gebouwen in de stad. De afgelopen maanden zouden volgens de beveiligingsdienst van de universiteit twaalf laptops of telefoons gestolen zijn op campus Woudestein.

Studieruimte in het Polakgebouw waar laatst een diefstal plaatsvond.
“De studenten van de Erasmus Universiteit zijn niet de enige groep die gevaar loopt om te worden beroofd”, schrijft de VVD in haar brief. “Deze stad kent meerdere openbare gebouwen die vrij toegankelijk zijn.” De partij vraagt welk beleid de gemeente heeft op het gebied van veiligheid in de gebouwen van de gemeente en of ze bereid zijn om maatregelen te nemen om diefstallen tegen te gaan.
Relevant voor de stad
Fractiemedewerker Tadek Badura van de VVD Rotterdam noemt het aantal diefstallen op campus Woudestein ‘schokkend’. Zelf heeft hij aan de Erasmus Universiteit gestudeerd en kent dergelijke verhalen uit ‘zijn tijd’. “Wat ons enorm verbaasde is dat deze groepen georganiseerd te werk gaan”, zegt Badura.
“Deze incidenten op de campus zijn relevant voor de stad”, vervolgt hij. “Aangezien de openbare gebouwen in Rotterdam ook hetzelfde open karakter hebben als de campus, vinden we het noodzakelijk om de veiligheid van de bezoeker te waarborgen.”
Naast het beleid wil de VVD weten in hoeverre er cijfers bekend zijn met betrekking tot diefstallen in openbare gebouwen in Rotterdam. Ook vragen ze of de gemeente bereid is maatregelen te nemen om diefstallen tegen te gaan.
Lees meer
-
‘Criminele bende actief op de universiteit’
Gepubliceerd op:-
Beveiliging
-
De redactie
-
Feba SukmanaRedacteur
Meest gelezen
-
Aantal internationals neemt voor het eerst af
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
-
Als je hebt gevonden wat bij je past gaan de dingen vanzelf, weet Lenya Slierendrecht
Gepubliceerd op:-
Verslonden
-
-
Twee miljoen jaar oude fossielen gevonden bij boring op campus: ‘Dit bewijst dat er ooit een zee was op Woudestein’
Gepubliceerd op:Type artikel: Video-
EM TV
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Meer Politiek
-
Cyberveiligheid: lichter toezicht voor hoger onderwijs
Gepubliceerd op:-
ICT
-
Politiek
-
-
Stop met DUO-achtige opsporing van fraude, adviseert staatscommissie
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
-
Drie studenten uit Gaza op weg naar Nederland
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
Politiek
-