Hoekstra schuift bezuiniging hoger onderwijs door naar volgende kabinet
Afgelopen donderdag gaf minister Wopke Hoekstra (CDA) van Financiën antwoord op alle vragen die de Tweede Kamer had opgeworpen tijdens de Algemene Financiële Beschouwingen over de rijksbegroting voor volgend jaar. Ook de bezuiniging op hoger onderwijs kwam aan bod.

Afbeelding door: Rijksoverheid
Het kabinet was van plan de rente op studieschulden te verhogen, maar dat gaat niet door. Daardoor loopt de schatkist in de verre toekomst 226 miljoen euro per jaar mis. In de begroting van het kabinet moet het hoger onderwijs daarvoor opdraaien. Hoe kan het kabinet dat uitleggen, wilde de PvdA weten.
Aandringen
Lees meer over renteverhogingen
-
Renteverhoging op studieschulden van de baan
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
Minister Hoekstra wimpelde de kritiek weg. In deze kabinetsperiode merken we nog niets van die bezuiniging, was zijn antwoord. Pas vanaf 2025 gaan de kosten langzaam oplopen. En dan zit er weer een ander kabinet.
Die bezuiniging is nu ‘technisch ingeboekt’ ten laste van het onderwijs, zei Hoekstra, maar het duurt nog even voor de kosten echt komen. “Mochten partijen daar bij een volgende formatie op willen ingrijpen, dan staat hun dat natuurlijk vrij.” Met andere woorden, bijsturen kan altijd nog in een volgende regeerperiode.
Hoekstra liet doorschemeren dat de PvdA in zijn ogen een politiek spelletje speelde. “Ook hier lijkt de suggestie van de vraag te zijn dat er in deze kabinetsperiode een rekening richting het hoger onderwijs wordt geduwd. Dat is gewoon niet waar.”
Weinig kans
Maar de bezuiniging staat nog steeds in de begroting. Samen met de SP diende de PvdA een motie in om een andere oplossing te vinden. Minister Hoekstra ontraadde de motie, zodat die vermoedelijk bij de stemmingen geen kans maakt.
De redactie
Meest gelezen
-
Onderwijsraad hekelt ‘eenzijdige’ blik op welzijn van studenten
Gepubliceerd op:-
Studentenleven
-
-
First Philosophy: een filosofiepodcast voor beginners én gevorderden
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
-
Voedsel- en Warenautoriteit sprak de Erasmus Universiteit aan over rookverbod
Gepubliceerd op:-
Campus
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in politiek
-
Universiteiten optimistisch over formatieplannen, studenten teleurgesteld
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
-
Ministerie van OCW heeft nog 145 miljoen euro liggen
Gepubliceerd op:-
Politiek
-
-
Onderhandelaars krijgen wensenlijstjes studenten, onderwijs en onderzoek
Gepubliceerd op:-
Politiek
-