Twee jaar jeugddetentie en zes jaar tbs voor verkrachter EUR-studente
De rechtbank besloot het adolescentenstrafrecht toe te passen. Dit omdat F., volgens de rechtbank, ‘in zijn ontwikkeling zwaar is achtergebleven en door geweld, verwaarlozing en misbruik is getraumatiseerd.’ Hij was op het moment van de daad net 18 jaar. De nu 19-jarige Rotterdammer krijgt twee jaar jeugddetentie en zes jaar jeugd-tbs met dwangverpleging in een zwaar beveiligde inrichting.

Afbeelding door: Wikifrits
Het Openbare Ministerie (OM) eiste zeven jaar cel en tbs. Volgens het OM is adolescentenstrafrecht vanwege de ernst van de zaak ‘ontoereikend’. De studente werd eind juli aangevallen en verkracht voor haar woning in de Esch. Ze overleed bijna aan de gevolgen van de verkrachting. Ze werd met spoed naar het ziekenhuis gebracht en moest een spoedoperatie ondergaan. De studente heeft 50.000 euro schadevergoeding gekregen.
F. heeft eerder al bekend dat hij de studente had verkracht. Ook is er een exacte DNA-match tussen de Rotterdammer en de sporen die werden aangetroffen op de plek van de verkrachting.
Lees meer
-
Gerson F. was zo boos dat hij ‘iemand pijn wilde doen’
Gepubliceerd op:-
Rechtspraak
-
De redactie
-
Feba SukmanaRedacteur
Meest gelezen
-
In memoriam emeritus hoogleraar Hans Gortemaker
Gepubliceerd op:-
In memoriam
-
-
Aantal suïcides onder jongeren neemt toe
Gepubliceerd op:-
Mentale gezondheid
-
-
Student met dyscalculie krijgt geen vrijstelling voor statistiek
Gepubliceerd op:-
Onderwijs
-
Reacties
Reacties zijn gesloten.
Lees verder in nieuws
-
Wat betekenen de nieuwe Europese woonplannen voor studenten?
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
-
Demonstranten mogen op campus overnachten
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-
-
Celstraf voor geweld tijdens protesten UvA
Gepubliceerd op:-
Nieuws
-