Vincent Bosch (PVV, lijsttrekker) haalt als nieuwkomer twee zetels in de Thoolse gemeenteraad
“Ik zat vanochtend om 9.00 uur weer in de collegebanken. Dat was niet ideaal, maar moet ook gebeuren – en wel met een goed gevoel. Geert Wilders appte aan het begin van de avond dat het een mooie avond zou gaan worden, en dat is gebleken:we zijn vanuit het niets de vierde partij geworden. Daarmee hebben we laten zien dat er echt behoefte is aan een PVV in Tholen. Ik hoop in het college onze achterban te mogen vertegenwoordigen, en mocht dat niet lukken dan ben ik leider van de grootste oppositiepartij. Dat is op zich ook geen slechte positie om me in te zetten voor de veiligheid van Tholen.”
Christel Monrooij (CU-SGP, plek 2) hoopte op een historische tweede raadszetel in Rotterdam, maar kreeg die niet
“Natuurlijk hoop je op die tweede zetel, en het is ontzettend jammer dat het niet gelukt is om die te behalen. We hebben met die ene zetel in ieder geval het vertrouwen van de Rotterdamse kiezer gekregen om verder te kunnen gaan met hetgeen wat de CU-SGP de afgelopen vier jaar heeft gedaan. Er zijn genoeg winnaars deze verkiezingen, maar ook genoeg verliezers. Ik hoop dat we, ondanks het versplinterde politieke landschap, erin gaan slagen om een stabiel stadsbestuur te krijgen. Dat is echt in het belang van de stad. Wie weet is daar een rol voor de ChristenUnie-SGP weggelegd. We zijn de ochtend na de verkiezingen gelijk bij elkaar gekomen om de lijnen voor de komende vier jaar uit te zetten. We gaan zien wat mijn rol daarin zal zijn.”
Elene Walgenbach (D66, plek 5) is vrijwel zeker van een zetel in de Rotterdamse gemeenteraad
“Ik werd vanochtend wakker met een kater, maar wel op een positieve manier hè! Het is achteraf makkelijk praten, maar ik had vooraf een beetje gerekend op vier zetels. De peilingen van Maurice de Hond en de exitpolls gaven aan dat er een verlies zou zijn, maar toen burgemeester Aboutaleb iets voor middernacht bekendmaakte dat het tóch vijf zetels waren, ging het dak eraf. We behouden het huidige zetelaantal, waardoor we echt wel iets voor elkaar kunnen krijgen in Rotterdam. Tijd om bij te komen zit er in ieder geval niet in: de onderhandelingen beginnen meteen. Leefbaar Rotterdam, de grootste partij, is nu aan zet. Zolang zij een alliantie met Forum voor Democratie hebben, is het voor ons niet vanzelfsprekend om met hen te gaan praten.”
EM zoekt een motto en jij mag ’t bedenken!
Ieder zichzelf respecterende organisatie vindt zichzelf elke paar jaar weer opnieuw uit.…